Єврокомісія обурена хаосом в аеропортах ЄС

  Єврокомісія обурена хаосом в аеропортах ЄС. Там називають неприпустимою ситуацію, яка виникла внаслідок снігопадів. Чимало повітряних вокзалів скасували рейси.
  Водночас у Єврокомісії наголошують: сніг узимку - не надзвичайна, а - буденна ситуація. І закликають аеропорти краще готуватися до негоди, щоб не ламати плани десятків тисяч пасажирів. У разі потреби ЄС також готовий розробити нові закони стосовно вимог з мінімального комфорту для пасажирів.

  Полетіти на свята до родичів британці вже не сподіваються. Лондонський аеропорт "Хітроу" через снігопади паралізований ще з минулого тижня і зможе відновити свою роботу тільки після Різдва. Люди сподіваються дістатися місць призначення залізницею. Біля кас вишикувалися черги пасажирів. Проте, квитків на всіх не вистачає. Бракує і самих потягів. Вони прямують зі значними затримками через потужні снігові опади та морози. Пасажири, які опинилися у Лондоні транзитом і чекають на пересадку, навіть подумати бояться, на скільки застрягли у терміналах аеропортів.

  Джім Джеймсон, пасажир: "Ми думали, що полетимо до Німеччини ще вранці. Проте, нам повідомили про скасування рейсу. Довідка, де мали би усе пояснити, зачинена".

  Повітряні ворота відкриються, коли поліпшиться погода - заявляють в адміністрації британських аеропортів.

  Колин Мэтьюс, Керівник компанії ВАА, що керує найбільшими британськими аеропортами: "За прогнозами синоптиків, морози і сніг триватимуть ще кілька днів. Тож, відновлення польотів залежить від погоди. Зараз ми сконцентрували усі зусилля на прибирання північної злітно-посадкОвої смуги. Щойно впораємося - почнемо очищати південне крило".

  На покращення погоди сподіваються і у решті європейських країн, що теж потерпають від хурделиць. У Франції, Бельгії та Німеччині скасували сотні рейсів. Паралізований рух електричок. На дорогах - затори. Франкфуртський аеропорт - найбільший у Німеччині не працював від самого ранку і поновив польоти тільки після обіду.

  Штефан Шульте, голова  правління Fraport AG: "Зранку ми скасували сотні рейсів. Опівдні трохи налагодили роботу. Проте усе залежить від погодних умов. Ймовірно, що ситуація не стабілізується і найближчими днями".

  Погода таки поліпшиться - заспокоюють синоптики. Сніжитиме ще принаймні два дні, а потім потеплішає і опади припиняться. Тож європейці не полишають надію бодай впритул до Різдва дістатися до родичів і відзначити свято разом.

  Ганна Ільїних "5 канал".

  Попередній матеріал
  За місяць Чернобильську зону відкриють для туристів
  Наступний матеріал
  На Мадейру налетів сильний шторм
  Теги: