Євродепутати закликали поліцію та мітингарів Туреччини уникати насильства [відео]

  Європейський парламент засудив надмірне застосування сили турецькою владою проти мирних демонстрантів у Стамбулі. Євродепутати ухвалили відповідну резолюцію під час засідання у Страсбурзі. Вони також закликали поліцію та мітингарів уникати насильства. Прем’єр-міністр Туреччини ж Реджеп Таїп Ердоган востаннє попередив протестувальників про відповідальність за участь у масових заворушеннях. Проте мітингарі йти з майдану не збираються. Вони заявляють, що протести триватимуть до відмови влади від перепланування парку Ґезі.

  Останнє попередження мітингарям оголосив прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. Глава уряду заявив, що йому урвався терпець. Поліції він наказав повністю взяти стамбульську площу Таксим під контроль упродовж доби. Ердоган стверджує - протести завдають шкоди країні, й тому влада не проявлятиме толерантність до їхніх учасників.

  Реджеп Таїп Ердоган, прем`єр-міністр Туреччини: "Нашому терпінню приходить кінець і я попереджаю протестувальників востаннє. Звертаюся до матерів і батьків - контролюйте своїх дітей. Не дозволяйте їм перебувати на площі Таксим. Змусьте їх піти звідти".

  Турецька влада заявила - долю парку Ґезі, через забудову якого й розпочалися протести, можуть вирішити на референдумі. Але представники мітингарів стверджують, що така процедура не передбачена в законодавстві країни. Вони вважають, що такими діями уряд хоче збити хвилю протестів.

  Ече Демірель, секретар міського громадянського руху Стамбула: "Такі питання не можуть бути вирішені на референдумі. Щодо деяких інших змін інфраструктури міста влада справді має право проводити подібні волевиявлення, але забудова парку - це зовсім інша річ. Тож ця пропозиція нас не задовольняє. Припинимо протестувати лише після остаточної відмови уряду від перепланування зеленої зони. Також мають бути покарані поліцейські, які неправомірно застосовували силу до мирних мітингарів".

  Кількість жертв сутичок між протестувальниками та поліцією в Туреччині зросла до п`яти. У ніч проти четверга в лікарні помер 26-річний протестувальник, який уже кілька днів перебував у реанімації. Багатотисячні мітинги у найбільших містах країни тривають з тридцять першого травня. Учасники акцій, крім природоохоронних вимог почали висувати й політичні. Протестувальники, зокрема, закликають уряд піти у відставку, щоб відкрити шлях до позачергових парламентських виборів.

  Олександр Войтко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Затримані у Харкові троє працівників ДСО неправомірно застосували до судді фізичну силу [відео]
  Наступний матеріал
  ПР: доказів побиття журналістів у Києві 18 травня немає
  Теги: