Єврейська громада Чехії не хоче бачити Путіна на річниці звільнення Освенцима

  Єврейська громада у Чехії не хоче бачити президента РФ Володимира Путіна серед гостей на форумі, присвяченому 70-річчю звільнення Освенцима.

  В оприлюдненій заяві наголошується, що з огляду на нинішню політичну ситуацію Федерація єврейських громад у Чехії "вважає недоречним візит президента Путіна на акції з нагоди Дня пам’яті жертв Голокосту", які мають відбутись у Празі та Терезині 26-27 січня 2015 року.

  Як пояснили в організації, підставою для такого кроку "є реальність, що режим, який запровадив і реалізує Володимир Путін, не дотримується міжнародних угод, є агресивним і окупує силою терени сусідньої держави".

  У заяві говориться, що це рішення було ухвалене 17 грудня "значною більшістю" громади. Федерація єврейських общин хотіла донести громадськості, що "із запрошенням російського президента до Праги Федерація не має нічого спільного".

  Нагадаємо, президент Чехії Мілош Земан, який відомий своєю проросійською позицією, запросив до Праги президента РФ Володимира Путіна на урочисті заходи, присвячені 70-й річниці звільнення концтаборів Освенцима.

  Попередній матеріал
  Українські малюки просять Святого Миколая про мир
  Наступний матеріал
  Харківський суд почав розгляд справи тюремників Юлії Тимошенко

  Президент Чехії запросив до країни Путіна

  Чеський президент за місяць втратив 21% довіри чехів

  Одеські євреї приготувалися до евакуації з міста - Jerusalem Post

  Нащадки нацистів вибачалися у Бабиному Яру перед євреями за Голокост (відео)