Едем Бекіров
Едем Бекіров Facebook / Айдер Муждабаєв

ЄСПЛ зобов'язав Росію забезпечити належний медогляд тяжкохворого активіста Бекірова

  Читайте по-русски
  Незалежні лікарі мають провести обстеження Едема Бекірова і зробити висновок, чи є медична допомога, яку на даний момент надають активісту, адекватна його проблемам зі здоров'ям, а також чи підходить для останнього як запобіжний захід тримання у в'язниці

  Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив нове рішення у справі незаконно заарештованого, тяжкохворого активіста Едема Бекірова, якого окупанти з грудня 2018 року незаконно утримують в СІЗО Сімферополя. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив адвокат Бекірова Олексій Ладін.

  "10 липня Європейський суд з прав людини ухвалив нове рішення щодо мого підзахисного Едема Бекірова, яким конкретизував своє попереднє рішення від 11 червня. Згідно з новою заявою ЄСПЛ (адресовано Уряду Російської Федерації), незалежні і спеціалізовані лікарі мають провести медичне обстеження мого підзахисного і в підсумку підготувати окремі, докладні висновки щодо кожної з проблем зі здоров'ям у Едема Бекірова", – написав він.

  Ладін процитував рішення суду, в якому сказано, що відповідні медичні висновки мають також вказувати, чи є медична допомога, яку на цей момент надають Бекірову, адекватна його проблемам зі здоров'ям, а також чи підходить для останнього як запобіжний захід тримання у в'язниці.

  Адвокат додав, що з урахуванням цієї заяви направив відповідні, допоміжні для відповідальних інстанцій, клопотання, а саме: в "Прокуратури Криму", Адміністрацію СІЗО №1 Сімферополя і керівництву медсанчастини СІЗО, де утримується Бекіров.

  У клопотаннях адвокат вказує, що, згідно з медичними документами, які давно було передано в вищевказані інстанції, у Бекірова є прогресуюче неврологічне захворювання, яке, відповідно до постанови російського уряду від 14 січня 2011 року, входить до переліку, що перешкоджають триманню під вартою.

  "У зв'язку з цим критично важливо негайно забезпечити медичний огляд Едема Бекірова невропатологом, ендокринологом, хірургом, кардіологом, онкологом і хірургом-ортопедом", – наголошує Ладін.

  Як повідомляв 5.UA, 12 грудня 2018 року російські силовики затримали Бекірова на адмінкордоні з окупованим Кримом. Активіста обвинувачують у зберіганні, поширенні та транспортуванні більш як 10 кг тротилу і 190 бойових набоїв. У Бекірова ампутована нога, він хворий на цукровий діабет, переніс операцію на серці. Дочка активіста не раз заявляла про погіршення стану його здоров'я.

  12 червня ФСБ РФ завершила слідство у справі Бекірова. Він не визнав провину і повністю підтвердив свої показання, раніше надані в ході слідства, а також уточнив по годинах і по датах, з ким і де перебував у той час, коли нібито "передавав вибухівку і боєприпаси".

  Попередній матеріал
  Порошенко: Сьогодні пропонують люструвати патріотів, щоб розчистити дорогу до влади "п'ятій колоні"
  Наступний матеріал
  Медведчука до Мінського процесу залучив не Порошенко, а Путін – новий представник України в ТКГ
  Loading...