ЄС занепокоєний вироком у справі білоруського опозиціонера

  Євросоюз занепокоєний вироком у справі білоруського опозиціонера Василя Порфенкова. Напередодні його засудили до чотирьох років колонії суворого режиму. Політизованим назвала присуд верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки.

  Кетрін Ештон заявила, що Європейський Союз і надалі вимагатиме звільнення та реабілітації усіх політв`язнів Білорусі. А офіційний Мінськ - укотре закликав до справедливого та чесного суду над затриманими після президентських виборів. Порфенков - член штабу екс-кандидата у президенти Володимира Некляєва.

  Окрім нього, суду чекає ще 41 людина, серед них - п`ятеро екс-кандидатів у президенти. Частину звинувачують в участі у масових заворушеннях, решту - в злісному хуліганстві. Максимальний термін ув`язнення за цими статтями - 15 років. З-поміж обвинувачених - двоє громадян Росії. Івана Гапонова та Артема Бреуса судитимуть 22 лютого. Нагадаю - протести у Мінську розпочалися 19 грудня, одразу після виборів президента. Люди нарікали на численні фальсифікації і вимагали повторного голосування. Мітинг кийками і сльозогіннім газом розігнала міліція. Постраждали десятки людей, понад шістсот потрапили за ґрати.

  Попередній матеріал
  Оксана Мась покаже на "Бієнале" 100-метровий вівтар із крашанок [відео]
  Наступний матеріал
  У ПР радять ГПУ підняти справи проти Тимошенко, які були закриті у 2005 році
  Теги: