Оксана Мась покаже на "Бієнале" 100-метровий вівтар із крашанок [відео]

  Вівтар із крашанок представить на цьогорічному Венеціанському "Бієнале" українська художниця Оксана Мась. Композиція 92 метри заввишки та 134 метри завдовжки може стати найбільшою інсталяцією на 54-ому форумі сучасного мистецтва. Українська версія всесвітньовідомого Гентського вівтаря із зображенням раю на землі, складатиметься з людських гріхів. Уже зараз їх малюють на яйцях по всій Україні і навіть за її межами.

  Майбутні художники з Кривого Рогу мають незвичні уроки. Замість лекцій у місцевому Центрі перепідготовки кадрів вони розмальовують дерев`яні яйця. На півтори тисячах модулів треба зобразити людські гріхи.   

  А це вже Чернігівська область. Тут у селищі КосачІвка проходять реабілітацію наркомани та алкоголіки. Вони також долучилися до проекту художниці Оксани Мась. Кажуть - на яйцях зображатимуть не абстрактні, а власні гріхи.

  Модулі для інсталяції Гентський вівтар, яку Оксана Мась представить на Венеціанському бієнале, розмальовують тисячі українців. Приєдналися також громадяни 52 країн світу. Загалом треба зробити  150 тисяч писанок, щоби потім об`єднати їх у цілісний малюнок. Це вже завдання самої Оксана Мась. Вона  вже зібрала першу частину вівтаря - Папську тіару.

  Куратор проекту прогнозує, що український Гентський вівтрар спричинить скандал серед світових митців.

  Вартість мистецького проекту, який Україна представить у Венеції в червні - більше мільйона євро. Держава має дати півтора мільона гривень. Решта - гроші меценатів.

  Даря Безродна, Марина Шевченко, Андрій Верстюк, 5 канал


  Попередній матеріал
  Представники МВФ задоволені станом банківської системи України
  Наступний матеріал
  ЄС занепокоєний вироком у справі білоруського опозиціонера
  Теги: