фото podrobnosti

ЄС закликає Кремль не припиняти поставки газу до України

  Розглянути запропонований Євросоюзом варіант компромісу щодо газового питання закликає Росію єврокомісар Гюнтер Еттінгер.


  Про це він заявив під час прес-конференції у Відні. За його словами, до пропозиції ЄС планують внести деякі зміни, щоб переконати російські сторону не припиняти поставки газу в Україну. Які це зміни – він не уточнив.

  Нагадаємо, раніше Єврокомісія запропонувала Україні заплатити Росії один мільярд доларів, а решту віддати до кінця року шістьма платежами. Окрім того, пропонувалося запровадити літню і зимову ціну на газ – триста і триста вісімдесят п'ять доларів за тисячу кубометрів відповідно. Українська сторона погодилася на такі умови, проте російська вимагала негайної сплати майже двох мільярдів доларів та загальну газову ціну у 485 мінус сто доларів знижки від уряду Медведєва.

  Коментуючи ці переговори, Еттінгер також зазначив: щоб запобігти перебоям поставок газу до Європи, до українських газосховищ треба закачати газу майже вдвічі більше, ніж там є нині. "В українських газосховищах нині майже 12 мільярдів кубометрів газу. Наша мета – до початку зими поповнити запаси до 20 мільярдів – це гарантуватиме поставки у Європу в період опалювального сезону", – повідомив єврокомісар.

  .

  Попередній матеріал
  Біля Сніжного терористи захопили 20 українських десантників - Тимчук
  Наступний матеріал
  У справах затримання активістів Майдану допитано 164 слідчих - Махніцький