У справах затримання активістів Майдану допитано 164 слідчих - Махніцький

  Головне слідче управління Генеральної прокуратури України проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо працівників спецпідрозділу "Беркут", військовослужбовців внутрішніх військ МВС та інших працівників ГУ МВС України у м. Києві, які упродовж січня-лютого 2014 року незаконно затримували громадян начебто за участь у масових заворушеннях і доставляли їх до райуправлінь ГУ МВС України в м. Києві. Про це повідомив журналістам в.о. Генерального прокурора України Олег Махніцький, повідомляє прес-служба ГПУ.


  "Досудовим розслідуванням встановлено, що незаконно затримані громадяни слідчими підрозділів ГУ МВС України в м. Києві та працівниками прокуратури м. Києва безпідставно притягувалися до кримінальної відповідальності за нібито активну участь у масових заворушеннях, а саме за вчинення підпалів, знищення майна, опір представникам влади", - зазначив в.о. Генпрокурора.

  За його словами, "слідчі судді районних судів м. Києва, враховуючи необґрунтовані клопотання слідчих і прокурорів, за відсутності підстав, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України, обирали незаконно притягнутим до кримінальної відповідальності громадянам запобіжний захід - тримання під вартою".

  Махніцький зазначив, що їхні дії кваліфіковані за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу), ч. 1 ст. 371 (завідомо незаконні затримання, привід, домашній арешт або тримання під вартою), ч. 1 ст. 375 (постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови), ч. 2 ст. 372 (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності) Кримінального кодексу України.

  "На даний час слідчим шляхом перевірено законність рішень та дій слідчих, прокурорів та суддів: у 29 кримінальних провадженнях щодо 136 осіб, які були притягнуті до кримінальної відповідальності за участь у масових заворушеннях за ч. 2 ст. 294 КК України, у 52 судових провадженнях щодо розгляду клопотань про обрання 52 підозрюваним за ч. 2 ст. 294 КК України запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою", - сказано у повідомленні.

  Крім цього, в.о. Генерального прокурора повідомив, що вже витребувано накази про призначення на посади та розподіл службових обов'язків слідчих органів внутрішніх справ та прокурорів – процесуальних керівників, які приймали процесуальні рішення у вищевказаних 29 кримінальних провадженнях; зібрано матеріали, що характеризують особи слідчих та прокурорів; допитано як потерпілих 57 осіб, які були притягнуті до кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 294 КК України.

  "Наразі в якості свідків допитано 164 слідчих, які приймали рішення про затримання підозрюваних у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 294 КК України, готували і підписували повідомлення про підозру та клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Допитано як свідків 104 прокурори, які здійснювали процесуальне керівництво у вищевказаних 29 кримінальних провадженнях, погоджували повідомлення про підозру, клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та приймали участь у розгляді цих клопотань у суді", - заявив Махніцький.

  Також він повідомив, що допитано як свідків 20 суддів, які розглядали клопотання про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою; витребувано медичну документацію щодо 13 осіб, які були підозрюваними за ч. 2 ст. 294 КК України, та призначено 13 судово-медичних експертиз.

  В. о. генпрокурора звернув увагу на те, що причинами тривалого досудового розслідування цього кримінального провадження є значна кількість осіб, яких необхідно допити як свідків у справі, проживання та перебування значної кількості громадян, які притягалися до кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 294 КК України за межами м. Києва (переважна більшість таких осіб проживають в західних регіонах України), а також відмова суду у наданні тимчасового доступу до оригіналів матеріалів судових проваджень про обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

  "Наразі досудове розслідування у справі триває. І найближчим часом планується повідомити про підозру за вказаними статтями Кримінального кодексу України", -  сказав він.


  Попередній матеріал
  ЄС закликає Кремль не припиняти поставки газу до України
  Наступний матеріал
  Українські силовики не контролюють дві третини держкордону на Луганщині - експерт
  Теги: