Санкції щодо Росії
Санкції щодо Росії 24tv.ua

ЄС оприлюднив рішення щодо продовження санкцій проти РФ: що відомо

  Обмежувальні заходи проти РФ спрямовані, зокрема, на фінансовий, енергетичний та оборонний сектори

  У ЄС оприлюднили рішення Європейської Ради щодо продовження санкцій проти Російської Федерації за дії, що дестабілізують ситуацію в Україні. Відповідне рішення опубліковане в офіційному журналі ЄС 28 грудня.

  Як відомо, таке рішення було прийнято після того, як президент Франції Еммануель Макрон та канцлер Німеччини Ангела Меркель поінформували Європейську Раду, яка проводила зустріч у Брюсселі 13-14 грудня, про стан виконання Мінських угод, з якими пов'язані зазначені санкції. Оскільки жодного прогресу досягнуто не було, Європейська Рада прийняла політичне рішення продовжити економічні санкції проти Росії.

  Згодом, 21 грудня 2018 року, Рада ЄС офіційно ухвалила це рішення шляхом письмової процедури та, відповідно до правил ухвалення таких рішень, одностайно.

  Обмежувальні заходи проти РФ спрямовані на фінансовий, енергетичний та оборонний сектори, а також на сфери, пов'язані з виробництвом товарів подвійного призначення. Від початку такі заходи були запроваджені з 31 липня 2014 року на один рік у відповідь на дії Росії із дестабілізації ситуації в Україні, та посилені у вересні 2014 року.

  Економічні санкції, які були продовжені, включають, зокрема:

  • обмеження доступу до головного та вторинного ринку капіталів ЄС для п'яти головних фінансових інституцій, переважна частина яких належить державі, а також їхніх дочірніх компаній, заснованих за межами ЄС, як і трьох головних енергетичних та трьох оборонних компаній Росії;
  • ведення заборони на імпорт та експорт озброєння;
  • введення заборони експорту товарів подвійного призначення для військового використання або для військових кінцевих споживачів у Росії;
  • обмеження доступу Росії до певних чутливих технологій та послуг, які можуть бути використані для видобутку та перероблення нафти.

  Термін дії цих санкцій був пов'язаний із повним виконанням Мінських угод рішенням Європейської Ради від 19 березня 2015 року, яке, як було передбачено, почало діяти 31 грудня 2015 року. Відтоді й донині Мінські угоди не були виконані, тож санкції залишаються чинними.

  Попередній матеріал
  Із 1 січня в Україні підвищать пенсії для 2 мільйонів осіб
  Наступний матеріал
  Командувач ВМС розповів, як бойовики "контролюють" ситуацію на Азові "міфічною флотилією"

  Україна запровадила санкції щодо археологів, які проводили незаконні розкопки в анексованому Криму

  Журналісти з'ясували, як українські товари потрапляють в анексований Крим – подробиці

  РНБО продовжила обмеження на в'їзд до України чоловіків-громадян Росії

  РНБО запровадила нові санкції проти Росії: за що саме ввели обмеження та проти кого

  Порошенко: РНБО внесе окремих депутатів РФ і підприємства-постачальники ЗС РФ до розширеного списку санкцій

  ФІФА хоче покарати Росію через проведення Кубка Криму