ЄС: ХАМАС може увійти до майбутнього уряду Палестини

  Хамас може увійти до складу майбутнього уряду Палестини. Про це заявив верховний представник ЄС з зовнішньої політики Хав`єр Солана.

  Така заява стала несподіваною, бо раніше дипломати більше схилялися до впровадження плану, який пропонували Штати. Серед вимог до Хамасу були - негайне припинення бойових дій і офіційне визнання Ізраїлю. Солана лише обмежився заявою, що новий палестинський уряд має розглянути можливість існування палестинської держави, яка складатиметься з двох частин.

  Палестинська сторона наполягає на інших пріоритетах під час переговорів. А саме - збільшення обсягів гуманітарної допомоги.

  Нагадаємо, розкол між палестинськими партіями стався кілька років тому, коли Хамас виграв вибори у секторі Ґаза. На західному березі річки Йордан при владі залишилися представники руху Фатх.

  Хав`єр Солана, Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки: "Повинна бути група людей, які працюватимуть заради спільної мети - щоб існували 2 частини країни, які мирно житимуть поряд. Ми зробимо усе можливе, щоб допомогти тим, хто намагатиметься вирішити цей конфлікт".

  Махмуд Аббас, президент Палестини: "Ми говорили про конференцію, яка невдовзі відбудеться у Каїрі. Головне питання - це відбудова сектору Ґаза та пошук можливостей збільшити гуманітарну допомогу для постраждалих".

  Попередній матеріал
  Китай та Росія критикували США у Давосі
  Наступний матеріал
  Грецькі фермери продовжують блокувати кордон з Болгарією
  Теги:
  Loading...