5.ua

ЄС і Росія не змінюють позицій щодо проблеми Криму

  Конфлікт між західними країнами та Росією через окупацію російськими військами Криму, стає дедалі глибшим. Велика сімка та Європарламент укотре закликали Кремль зупинити анексію українського півострова.

  Велика Британія наголосила – вже із 17-го березня Європа каратиме конкретних громадян Росії, причетних до дій, які суперечать міжнародному праву. Німеччина наголосила – Євросоюз подужає можливі економічні втрати від запровадження жорстких санкцій проти Кремля, але від своєї позиції ЄС не відмовиться. Натомість Москва і надалі поширює переконує: крім Севастополя, інших місць перебування російських військових у Криму – немає.

  "Вторгнення Росії в Україну" – під такою назвою відбулися дебати в Європарламенті щодо окупації Криму. Всі його депутати, які взяли слово, однозначно виступили за територіальну цілісність України й закликали Кремль повернути війська до місць постійної дислокації та відмовитися від анексії півострова. Єврокомісар із розширення Штефан Фюле заявив, що дії Москви руйнують увесь баланс стримувань та противаг, який склався в сучасному світі. Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу наголосив – демократичні країни виступлять єдиним фронтом проти незаконних дій Росії.

  Жозе Мануель Баррозу, голова Єврокомісії: "У нас не залишилося сумнівів, що держави Євросоюзу та Великої сімки спільно тиснутимуть на Росію з вимогою зупинити анексію української автономної республіки Крим. Будь-яку спробу легітимізувати так званий кримський референдум, який суперечить нормам міжнародного права та конституції України, вважатимемо незаконною".

  Нову українську владу в Європарламенті вважають легітимною і погоджуються з тим, що звинувачення Москви в утисках національних меншин – безпідставні. Щоби переконатися в цьому остаточно – представник України у Страсбурзі Петро Порошенко запросив до України незалежних спостерігачів.

  Петро Порошенко, співголова комітету парламентського співробітництва Україна-ЄС: "Українська держава має бажання і можливості захищати права усіх меншин. І щоби довести це, ми готові прийняти будь-яку спостережну місію у будь-якому регіоні України – щоби показати, що жодна меншина не є у небезпеці, окрім як у Криму. Бо тільки там на вулицях ходять озброєні люди, лише там є агресія проти українців і кримських татар, проти журналістів, проти дипломатів, проти військових".

  Велика Британія покарає російських посадових осіб, причетних до анексії Криму. Про це повідомив британський міністр закордонних справ Вільям Хейг. Лондон заморозить рахунки урядовців і депутатів, які підтримують окупацію українського півострова, та скасує їхні візи. Нові санкції почнуть діяти після проведення так званого "кримського референдуму".

  Вільям Хейг, міністр закордонних справ Великої Британії: "Якщо цей повністю нелегітимний референдум у Криму відбудеться, і ми не знайдемо дипломатичного способу його скасувати – почнуть діяти персональні санкції проти громадян Росії, які причетні до окупації українського півострова".

  Німеччина попереджає про високу ймовірність значних економічних збитків для Європи від окупації Росією Криму. Але німецький міністр фінансів Вольфганг Шойбле наголосив – з фінансовими втратами Євросоюз упорається. Принципову позицію про незаконність анексії українського півострова Кремлем через це не змінюватиме.

  Вольфганг Шойбле, міністр фінансів Німеччини: "Ситуація в Україні дуже серйозна. Ми беремо на себе значні економічні та фінансові ризики. Але ця небезпека є керованою. Німеччина та Європа в цілому зможе з нею впоратися".

  Росія ж окупацію Криму припиняти не збирається. Кремль продовжує поширювати неправдиву інформацію про перебування російських військ у місцях постійного базування. Російський Слідчий комітет відкрив кримінальну справу проти працівників Генеральної прокуратури України. Москва інкримінує їм незаконне звинувачення командувача Чорноморського флоту Росії Олександра Вітка в організації диверсій у Криму. Аргументує ці дії Слідчий комітет тим, що російські військові перебувають виключно на базі в Севастополі і міждержавних угод не порушують – хоча ця інформація була неодноразово спростована численними відеодоказами.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Уряд Чехії допоможе оновити заклади охорони здоров’я в Україні
  Наступний матеріал
  Наливайченко обіцяє захистити працівників СБУ Криму від сепаратистів
  Loading...