5.ua

ЄП висловив підтримку Майдану [відео]

   

  Більшість депутатів Європарламенту, які виступили під час дебатів щодо ситуації в Україні, висловилися за рішучі кроки Євросоюзу проти осіб, винних у порушенні прав людини. Серед запропонованих кроків до врегулювання вітчизняної кризи, що лунали у Страсбурзі, - відставка керівництва держави, розформування спецпідрозділів міліції, персональні фінансові санкції та план підтримки української економіки.

  Вітаутас Ландсбергіс, депутат Європарламенту: «Спершу наші санкції мають торкнутися виконувача обов’язків міністра внутрішніх справ України - Віталія Захарченка. Він прямо відповідає за застосування надмірної сили проти мітингарів. Також має бути реструктуризований спецпідрозділ "Беркут".  Допомогу українському народу маємо надати вже зараз. Після Олімпіади президент Росії Путін буде готовий до нових деструктивних дій».

  Тунне Келам, депутат Європарламенту: «Маємо визнати: президент України Янукович повністю втратив довіру. Найкраще, що він може зробити для вирішення кризи - піти у відставку. Простимулювати цей крок ми можемо, заморозивши рахунки олігархів, які підтримують Януковича. Для українського ж народу треба запропонувати змістовний план підтримки».

  Проте кілька євродепутатів висловилися за те, щоб Євросоюз залишив Україну в спокої. Щоправда, аналогічних вимог до Росії вони при цьому не висували.

  Піно Арлаччі, депутат Європарламенту: «Україна не є протекторатом Євросоюзу. Чому нас мають цікавити внутрішні справи громадян цієї країни? Я виступаю проти того, щоб вказувати їм, хто має керувати їхньою державою, коли у них мають відбуватися вибори, та з яким союзом їм потрібно співпрацювати».

  На завершення дебатів єврокомісар із розширення Штефан Фюле відповів на запитання євродепутатів, чи може він надати конкретний план дій щодо України.

  Штефан Фюле, єврокомісар із розширення: «Єдиний план, який буде дієвим у цій складній ситуації - це план, що напишуть у Києві. Ні Брюссель, ні Москва не мають вирішального впливу на події в Україні. Але, безумовно, є речі, які Євросоюз зобов’язаний зробити. Це - діалог з Росією щодо добросусідських відносин з країнами Східного партнерства, забезпечення чесних і прозорих виборів в Україні, стимулювання політичних та економічних реформ і робота у напрямку скасування шенгенських віз для українців».

  У четвер євродепутати мають ухвалити резолюцію щодо подій в Україні. Власні варіанти документа запропонували всі сім політичних груп Європарламенту. Відрізняються проекти подробицями, але у більшості міститься підтримка учасникам протестних акцій, засудження проявів насильства, вимоги відпустити затриманих активістів і розслідувати порушення прав людини в Україні.

  Олександр Войтко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Сьогодні на Сумщині день жалоби через ДТП на залізниці [відео]
  Наступний матеріал
  Матч «Динамо»-«Валенсія» проводитимуть таки у Києві
  Теги:
  Loading...