Червоне світло симафора - горить тут більше доби. Залізничники і досі намагаються його полагодити після учорашньої кривавої ДТП. Не прибрані й рештки розірваної навпіл маршрутки - за триста метрів одне від одного.
За кількасот метрів від переїзду - школа. У ній працювали та навчались 5-ро загиблих: учителі та 14 річний хлопчик. Нині тут про них нагадують світлини. Працівники закладу маршрутом, де трапилася аварія, користуються щодня. Водій навіть під’їжджає під школу аби забрати пасажирів. І 4-те лютого винятком не стало. А за кілька хвилин після від’їзду автобуса - школа дізналася про трагедію
Загалом у аварії загинули 12-ро людей. 6-ро - шпиталізовані. В обласній дитячій лікарні нині перебуває 15 річний школяр. Його мама від коментарів відмовляється. За свідченням медиків, у хлопця: забій грудної клітки, зламане ребро. Та найбільше занепокоєння у лікарів викликає психічний стан дитини.
Решта 5-ро постраждалих - жінки. Їхній стан медики оцінюють, як тяжкий. Одна з жінок в реанімації. У трагедії місцеві звинувачують водія маршрутки. Який до того ж єдиний, хто не зазнав тяжких травм.
27-ми річний водій заявив - його засліпило сонце. Тому й не побачив потяга. Затриманому інкримінують порушення правил дорожнього руху, що призвело до загибелі людей. Санкція передбачає - до десяти років ув’язнення.
Чиновники переконують: переїзд був обладнаний світлозвуковими сигналами. Але вже після трагедії з’ясувалося - цього недостатньо.
Проблему визнали і в Уряді. Нині ж на Сумщині оголошено День Жалоби. Допомогу в похованні та компенсації родинам загиблих обіцяють виділити як з обласного, так і з Державного бюджетів. Також створили благодійний рахунок.
Світлана Сірик, В’ячеслав Кузьменко, Сумщина, «5 канал».