Єлизавета II 5.ua

Єлизаветі II – 90 років: як відзначали королівський день народження у Британії

  Велика Британія святкує 90-річний ювілей королеви Єлизавети II. Її величність приймає вітання у своїй літній резиденції у Віндзорі. Там від самого зранку почали збиратися британці, щоб привітати королеву

  Повітряні кулі, квіти, листівки та торти із зображенням улюблених собак Єлизавети II "велиш коргів". У руках сотень британців, які зібралися на святкування 90-річчя королеви у Віндзорі, чимало подарунків. Невеличкі букети королева бере власноруч, посміхається і дякує. Решту подарунків збирають помічники. Їх королева пообіцяла ретельно роздивитися упродовж наступних кількох днів, повідомляється в ефірі "5 каналу".

  Величезний святковий торт спекла переможниця торішнього кулінарного шоу "Кращий пекар" Британії. Під гучні оплески та вітання королева власноруч розрізала торт. Щоправда, скуштувати його Єлизаветі II одразу не вдалося. Її попросили продовжити прийом подарунків. Пройти королева мала 6 кілометрів 300 метрів, однак здолала частину дороги автомобілем. Ця відстань символізує 63 повних роки її перебування при владі. Це - найтриваліший період правління з-поміж усіх британських монархів.

  Свою пошану та привітання її величності висловили її син принц Чарльз: "Під її правлінням у країні панує добро. Кожен мешканець Великої Британії почувається у безпеці та бажає миру своїм сусідам. Кожного з нас Єлизавета II може навчити честі та гідності", зауважив він. До привітань приєднався прем'єр-міністр Британії: "Її величність завжди була прикладом сили для нашої нації. Вона наблизила монархів до людей і зробила це з гідністю". "Жодну іншу країну не очолює людина з такою мудрістю й терпінням. Це честь для нас святкувати разом із королевою", – підкреслив Девід Кемерон.

  Масштабні святкування королівського ювілею відбуваються в усій Великій Британії. У Вестмінстерському Абатстві пролунав урочистий церковний передзвін.

  У Лондонському Гайд-парку королеву привітали залпи 41-ї гармати. Пролунали урочисті постріли і зі стін Единбурзького замку в Шотландії.

  Надвечір, на честь ювілею її величності, запалять 900 маяків у Великій Британії та підлеглих королівству територіях. Перші з них засвітить Єлизавета II.

  Як повідомляв 5.ua, сьогодні королеві Єлизаветі ІІ виповнилося 90 років.

  Попередній матеріал
  Резолюція ПАРЄ із вимогою звільнити Савченко та інших політв’язнів – подробиці
  Наступний матеріал
  Луценко відмовився бути "декоративним" генеральним прокурором
  Теги:
  Loading...
  Єлизавета II встановила рекорд з найдовшого правління в історії Британії

  Єлизавета II встановила рекорд з найдовшого правління в історії Британії

  Єлизавета II відзначає рекордний термін правління країною

  Єлизавета II відзначає рекордний термін правління країною

  Королева Єлизавета II святкує 89-й день народження

  Королева Єлизавета II святкує 89-й день народження

  Єлизавета II відзначає діамантовий ювілей правління

  Єлизавета II відзначає діамантовий ювілей правління