Єгипетська влада звільнила з під варти керівника відділу маркетингу компанії "Гугл"

  Керівника відділу маркетингу компанії "Гугл" на Близькому Сході та в Північній Африці звільнили з-під варти в Єгипті. Колеги два тижні безуспішно розшукували Ваеля Гоніма - весь цей час його допитували спецслужби країни. На площі Тахрір у центрі Каїра залишаються тисячі прибічників опозиції. Їх не задовольнила пропозиція влади провести конституційну реформу. Мітингувальники продовжують вимагати відставки Президента Мубарака.

  Сполучені штати закликали уряд Єгипту активніше проводити політичні, економічні та соціальні зміни для зняття напруги в суспільстві.

  Троє чоловіків викрали керівника відділу маркетингу компанії "Гугл" на Близькому Сході та в Північній Африці на одній з вулиць Каїра 27-го січня. Нападниками виявилися працівники єгипетських спецслужб. Ваелю Гоніму не дозволяли користуватися телефоном та не повідомляли жодних новин про ситуацію в країні. Він був причетний до координації дій протестувальників в Інтернеті. Гоніма звільнили лише тоді, коли активність прибічників опозиції почала зменшуватися.

  Ваель Гонім, керівник відділу маркетингу компанії "Google" на Близькому Сході та в Північній Африці: "Ми всі хочемо, щоби наша країна змінилася. Я не герой. Я - звичайна людина. Справжні герої ті, хто боровся за свої права на вулицях. Ми обов`язково переможемо".  

  Тисячі мітингувальників провели ніч на центральній площі Каїра. Багато з них спали під гусеницями танків, щоби не дозволити військовим завести машини і відтіснити протестувальників. Влада та опозиція опинилися в патовій ситуації. Сторони не можуть домовитися щодо способу вирішення конфлікту. Для виходу з кризи Сполучені Штати закликали уряд активніше проводити реформи.

  Роберт Гіббс, речник Білого Дому: "Переговорний процес передбачає серію конкретних кроків влади. Уряд повинен якнайшвидше виконати їх, залучивши до дискусії опозиційні партії. Тоді громадяни Єгипту переконаються, що зміни є незворотніми. Реформи також допоможуть країні спокійно підійти до вільних і чесних виборів".

  Курс єгипетського фунта впав до найнижчої позначки за останні шість років. Щодоби країна втрачає триста десять мільойнів доларів. Незважаючи на це, напередодні уряд підняв на п"ятнадцять відсотків зарплати і пенсії бюджетникам. Демонстрації в Каїрі тривають уже більше двох тижнів. Під час масових заворушень у Єгипті загинули, за різними даними, від ста до трьох сотень людей.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Оприлюднено офіційні результати історичного референдуму в Судані
  Наступний матеріал
  Через сильні морози в мексиці постраждали 23 людини
  Теги: