Оприлюднено офіційні результати історичного референдуму в Судані

  Згідно з ними, за відділення в окрему державу проголосували майже 99 відсотків населення Південного Судану. Незалежність мають проголосити дев`ятого липня.

  Президент Судану Омар Башир - спеціальним декретом підтримав результати волевиявлення. Тепер його уряд, розташований на Півночі, має домовитися із владою Південного Судану про демаркацію кордонів. А також з`ясувати найбільш суперечливе питання - хто матиме права на багаті нафтові родовища Півдня. За попередніми домовленостями - володіння нафтою буде спільним. Референдум про незалежність тривав тиждень. Плебісцит передбачений мирною угодою 2005-го року, яка припинила громадянську війну між арабською Північчю та християнським Півднем країни.

  Омар Аль Башир, президент Судану: "Референдум - завершено. Це остання сходинка всебічної мирної угоди. І ми оголосимо цілому світові про те, що приймаємо і поважаємо волевиявлення мешканців Судану. Так, ми розділимося на дві держави, але я переконаний - зв`язки наші не припиняться, адже ми були єдиною країною понад сто років".

  Попередній матеріал
  Голова ОБСЄ став на захист української опозиції
  Наступний матеріал
  Єгипетська влада звільнила з під варти керівника відділу маркетингу компанії "Гугл"
  Теги: