Єгипетська влада відмовилась переносити парламентські вибори

  Парламентські вибори в Єгипті не переноситимуть. Вони відбудуться, як і заплановано, у понеділок. Про це повідомили представники Вищої військової ради. Тим часом, у Каїрі припинилися сутички між протестувальниками та поліцією. Утім, з площі Тахрір люди не розходяться.

  Вища військова рада - вибачилася перед народом Єгипту за смерть протестувальників. Винних у загибелі та травмуванні людей обіцяють притягнути до відповідальності, родинам жертв - виплатити компенсацію, а затриманих із суботи протестувальників сьогодні випустять. Представники ради також спростували чутки про можливе перенесення виборів. Цього вимагають мітингувальники на площі Тахрір.

  Мухтар аль-Мулла, генерал: "Яка б кількість людей не зібралася на площі Тахрір - все одно вони не представляють увесь народ Єгипту. Хоча, звичайно, ми поважаємо їхню позицію. Тому вибори - відбудуться за будь-яких умов".  

  Уже 12 партій відмовилися від боротьби за місця в народних зборах. Аналітики запевняють - якщо така тенденція утримається до понеділка, на який призначено волевиявлення, криза в Єгипті лише погіршиться. Мітингувальники на площах міст вимагають відкласти вибори, а владу передати раді старійшин. Заворушення вже охопили не тільки Каїр, а й Александрію, Суец, Ісмайлію. Уночі між протестувальниками та військовими знову спалахнули сутички. Вранці вдалося відновити порядок, утім тиша на площі - оманлива.

  Мохаммед Хасанін, протестувальник: "Ми думали, що всі зміни запровадять за два місяці після революції. Але з січня до листопада - жодна з наших вимог не була дотримана. Минув майже рік - і жодного результату. Ми дуже злі!"

  Демонстранти вийшли на площу Тахрір у Каїрі майже тиждень тому - минулої п`ятниці. Вимагають, щоби військові передали владу цивільній адміністрації. Через зіткнення з поліцією та військовими загинули вже майже сорок людей, кілька тисяч зазнали поранень. Тих, хто залишився - це не лякає. На завтра мітингувальники планують провести масштабну демонстрації. Її розпочнуть після полуденної молитви.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Історики нарікають на брак обіцяної допомоги Януковича у поверненні праху Ярослава Мудрого
  Наступний матеріал
  Кучма не виключає свого повернення в політику
  Теги: