Єгипетська опозиція розчарована переговорами з владою [відео]

  Єгипетська опозиція розчарована переговорами з владою. Лідер впливого угруповання "Брати мусульмани" - в інтерв`ю Бі-Бі-Сі - назвав перемови "марною тратою часу". У неділю віце-президент Омар Сулейман уперше від початку протестів провів переговори із шістьма опозиційними силами.

  За два тижні від початку протестів революційний запал потроху залишає єгиптян. На столичній площі Тахрір - тільки найзатятіші опозиціонери. Кілька тисяч людей - незгодних відкладати зміну влади до вересня, до наступних виборів президента.

  За межами майдану - життя потроху повертається до норми. На вулицях Каїра - з`явилися автомобілі і звичні затори. 

  Поновлюються і міжміські перевезення - у попередні тижні, коли комендантська година розпочиналася мало не о третій дня, автобуси майже не ходили. А в тих, що виїжджали, брали за проїзд у кілька разів більше ніж зазвичай. Через проблеми із транспортом і напади мародерів на крамниці - підскочили ціни на харчі. Хліб - роздавала армія. В Александрії пекарні відкрилися - у понеділок. Сьогодні ж, уперше за два тижні, до роботи повернулася поліція.

  Перший житель Александрії: "Нарешті я можу спокійно йти на роботу і не боятися за свою родину. Ці два тижні я мусив сам охороняти своїх рідних - постійно носити зброю".

  Другий житель Александрії: "Під час заворушень у мене вкрали мотоцикл. Сьогодні я побачив, що дільниця - відчинена і прийшов написати офіційну скаргу".

  Уже другий день, як працюють єгипетські фінустанови та банкомати. Однак усіх клієнтів задовольнити не встигають.

  Маніфестант: "Ми чекаємо на зарплату - її мали виплатити ще першого лютого. Вчора, коли банк поновив роботу, ми прочекали з 8-ї ранку до 4-ї вечора і нічого не одержали. Нас відіслали назад - нібито, з нашої компанії - це нафтове підприємство - ще не прийшли документи".

  Через плутанину у фінансовому секторі до неділі відтермінували відкриття єгипетської біржі. Курс місцевої валюти - фунта - знижується. Вартість нафти - стрибає. Напівпаралізований - туристичний сектор Єгипту - зокрема, досі закритий проїзд до пірамід. За два тижні галузь утратила півтора мільярда доларів. Кожен день протистояння - твердять в уряді - обходиться країні у 310 мільйонів доларів.

  Попередній матеріал
  Москва надіслала ноту обурення до Токіо
  Наступний матеріал
  Ассанж постав перед лондонським судом
  Теги: