Єгипет вивозить своїх громадян з Лівії

  "Близькосхідний сценарій у Росії не пройде" - заявив Президент Дмитро Медведєв, коментуючи арабські революції.

  Густонаселені держави регіону можуть розколотися на дрібні уламки - прогнозує російський президент. Близько 600 росіян зараз чекають на евакуацію з Лівії. Триполі кілька годин тому дозволило посадку і перший рейс уже вирушив із Росії. Семеро громадян країни-сусідки зникли у Лівії - це фоторепортери. Ще 750 людей, із них - 150 росіян - заблоковані у пустелі. Це люди, які будували залізницю біля Бенгазі, зараз вони бояться виходити з табору, а харчі вже закінчуються. Радбез ООН щодо ситуації в Лівії у ці хвилини триває у закритому режимі. З хвилини на хвилину очікується звернення лівійського лідера Муамара Каддафі.

  Масова евакуація в Лівії. Своїх громадян вивозить одна з найчисельніших громад у країні - єгипетська. Вона нараховує майже півтора мільйона людей. Близько 10 тисяч з них Єгипет збирається евакуювати через наземний кордон. Нині туди зтягують єгипетські війська. З лівійського боку місця прикордонників зайняли опозиціонери. Поки що вони пропускають утікачів-єгиптян.

  Частину єгиптян планують евакуювати небом - Лівія дозволила посадку двом військовим літакам. Однак,у Бенгазі, де працюють більшість мігрантів, вони сісти не зможуть. Посадкові смуги - пошкоджені. За словами свідків, їх зруйнували солдати, що перейшли на бік опозиціонерів. За даними агенції Ройтерз, усі виїзди з Бенгазі перекриті, але в самому місті ситуація спокійна.

  Тікають із Єгипту і мешканці Тунісу. За словами очевидців, безперешкодно, але - за хабарі.

  Морем евакуює своїх громадян Туреччина. Їх у цій крані - понад 25 тисяч. Евакуація розпочалася ще минулого тижня. Ввечері у вівторок у порт БенгАзі мають прибути два пороми. Вони вивантажать 50 тонн гуманітарного вантажу та заберуть близько 2 тисяч людей.

  Ахмет Давутоглу, міністр закордонних справ Туреччини: "Два пороми відправилися до Бенгазі, ще один - до Мерсіна. Вони пливуть із військовим ескортом. Пороми, що прямують до Бенгазі, зможуть забрати стільки ж людей, як 12 літаків. Ми хочемо евакуювати якнайбільше наших громадян".

  Про початок евакуації оголосили також Україна,  Росія та країни ЄС. Уже вилетіли  - австрійці та португальці, очікують на літаки - громадяни Франції, Італії, Греції та Нідерландів. 

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Семеро російських фоторепортерів зникли у Лівії
  Наступний матеріал
  П`ятеро людей поранені внаслідок сутичок протестувальників Ємені
  Теги: