Семеро російських фоторепортерів зникли у Лівії

  Семеро російських фоторепортерів зникли у Лівії. Про це повідомляє радіо "Ехо Москви". Також відомо про групу зі 150 громадян Росії, які опинилися у скруті.

  Люди будували залізницю біля Бенгазі. У будівельників закінчилися продукти, вони бояться виходити на вулицю. У ці хвилини ситуації в Лівії має розпочати обговорювати Радбез ООН. Ліга арабських держав на цю саму тему зебереться увечері в Каїрі. Навіть сусіди Лівії засудили дії диктатора проти демонстрантів. Після того, розпочалося бомбардування цивільного начелення, із військової авіації заяви про відставки написали низка лівійськиих послів у різних країнах, почали йти у відставку міністри. 

  Масова евакуація в Лівії. Своїх громадян вивозить одна з найчисельніших громад у країні - єгипетська. Вона нараховує майже півтора мільйона людей. Близько 10 тисяч з них Єгипет збирається евакуювати через наземний кордон. Нині туди зтягують єгипетські війська. З лівійського боку місця прикордонників зайняли опозиціонери. Поки що вони пропускають утікачів-єгиптян.

  Лівійський опозиціонер: "У всіх зброя, рушниці. Суцільний безлад, про безпеку і не йдеться. Там не можна залишатися, тож ми повернулися додому".

  Лівійський опозиціонер: "Ми не знаємо, хто стріляє. Це не лівійці. Найімовірніше, найманці з Африки. Лівійці просто намагаються захистити себе від людей, що обстрілюють їх із літаків. Так усюди - у Тубраці, Бенгазі, аль Байді".

  Частину єгиптян планують евакуювати небом - Лівія дозволила посадку двом військовим літакам. Однак,у Бенгазі, де працюють більшість мігрантів, вони сісти не зможуть. Посадкові смуги - пошкоджені. За словами свідків, їх зруйнували солдати, що перейшли на бік опозиціонерів. За даними агенції Ройтерз, усі виїзди з Бенгазі перекриті, але в самому місті ситуація спокійна.

  Тікають із Єгипту і мешканці Тунісу. За словами очевидців, безперешкодно, але - за хабарі.

  Морем евакуює своїх громадян Туреччина. Їх у цій крані - понад 25 тисяч. Евакуація розпочалася ще минулого тижня. Ввечері у вівторок у порт БенгАзі мають прибути два пороми. Вони вивантажать 50 тонн гуманітарного вантажу та заберуть близько 2 тисяч людей.

  Ахмет Давутоглу, міністр закордонних справ Туреччини: "Два пороми відправилися до Бенгазі, ще один - до Мерсіна. Вони пливуть із військовим ескортом. Пороми, що прямують до Бенгазі, зможуть забрати стільки ж людей, як 12 літаків. Ми хочемо евакуювати якнайбільше наших громадян".

  Про початок евакуації оголосили також Україна,  Росія та країни ЄС. Уже вилетіли  - австрійці та португальці, очікують на літаки - громадяни Франції, Італії, Греції та Нідерландів. 

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Меморіальну дошку Патріарху УГКЦ Сліпому відкрили у Харкові
  Наступний матеріал
  Єгипет вивозить своїх громадян з Лівії
  Теги: