Єгипет: влада спростовує інформацію про замах на віце-президента Сулеймана

  Інформацію про замах на віце-президента Омара Сулеймана спростовує єгипетська влада. Передати владу цьому політику пропонувала опозиція. Компромісний варіант передбачав, що Хосні Мубарак добуде до кінця каденції, але реальний вплив отримає Сулейман. Американський канал Fox News повідомляв про атаку на кортеж віце-президента і загибель двох його охоронців.
  Влада та опозиція напередодні ні про що не домовилися. Люди і далі стоять на каїрській площі Тахрір і не йдуть з вулиць інших великих міст Єгипту. Президент, відставки якого вимагають мітингарі, демонструє активність. Сьогодні він провів першу зустріч із членами нового уряду.

  ***

  Тисячі демонстрантів провели чергову ніч на площі Тахрір у центрі Каїра. Після вечірньої п`ятничної молитви,  демонстранти продовжили скандувати гасла та співати патріотичних пісень. Ніч - пройшла мирно. Повідомлень про серйозні сутички не було. Ймовірно, цьому посприяла армія, яка охороняє площу.  Завдання солдатів  - не допустити нових бійок між прихильниками та противниками чинного президента. Демонстранти, з площі Тахрір  сподівалися, що п`ятниця стане останнім днем Мубарака при владі.  Втім, незважаючи на заклики опозиції, у відставку президент не пішов.

  Перший раунд перемовин між єгипетською владою та опозицією - результатів не приніс. Група опозиціонерів, яких єгиптяни називають "радою мудреців",  запропонували компроміс. Президент Мубарак номінально зберігає посаду до кінця свого терміну, але його повноваження переходять до віце-президента Сулеймана. Влада - такий варіант не прийняла. Втім, демонстрантів на плоші такий розвиток подій не надто засмутив. Вони продовжують вимагати, щоби Мубарак пішов у відставку негайно.

  Масові антиурядові демонстрації почалися у містах Єгипту 25 січня. Серцем народного руху - стала головна площа столиці. Велелюдні демонстрації - відбувалися і у інших великих містах країни. Вони супроводжувалися жорсткими сутичками прихильників та противників чинного президента Хосні Мубарака. З моменту початку протестів - загинуло близько трьохсот людей, тисячі зазнали поранень.

  Олена Хоменко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Як країни ЄС захищають своїх музичних виконавців [репортаж]
  Наступний матеріал
  Тиждень кіно О. Довженка стартував у Києві [репортаж, відео]
  Теги: