Єгипет: у сутичках загинули 150 людей [репортаж]

  Кілька сотень тисяч людей залишаються у центрі Каїра - попри коменданську годину. У Шарм-ель-Шейх - ввели війська. Хоча у цьому курортному місті збергіається спокійна ситуація. У Єгипті сьогодні закриті банки, фондова біржа і школи. Телеканал "Аль-Джазіра" повідомляє: упродовж 6-ти днів у сутичках маніфестантів із поліцейськими - загинули 150 осіб.

  Серед них - і азербайджанський дипломат. Уряд Азербайджану вирішив екстрено евакуювати своїх громадян з Єгипту. Залишити цю країну - закликають своїх співвітчизників і Сполучені Штати. Вивезення громадян - запланували Саудівська Аравія, Ліван, Арабські Емірати, Йорданія, Німеччина і Сербія. Українські туристи наразі не заявляли про намір перервати відпочинок. Вітчизняне МЗС закликає утриматися від поїздок як на екскурсії в Каїра та Александрію, так і в курортні міста.

  ***

  Шостий день протистояння народу з владою. Протести в Єгипті не вщухають. Відставка уряду і новопризначений віце-президент, що мали б стабілізувати ситуацію, навпаки обурили народ ще більше.

  Населення не погоджується на кадрові перестановки в уряді. Люди і надалі вимагають відставки президента Хосні Мубарака, який править країною понад тридцять років. Подекуди, протести переростають у справжнє поле бою, на якому вже не розібрати хто і проти кого. Цією ситуацію - користуються мародери. Вони грабують крамниці та приватні помешкання. Окрім того, вулицями столиці  бігають ще кілька тисяч в`язнів. Вони втекли напередодні.   

  У столиці, великих містах та курортах -  Хургаді та Шарм-ель-Шейху -  чергують військові. Запроваджена комендантська година з четвертої вечора до восьмої ранку. Туристи скаржаться - тих, хто вчасно не встигає повертатися до готелів -  селять, де прийдеться.   

  Європейські країни та Сполучені Штати Америки, які раніше просто зверталися до своїх громадян з проханням утриматися від поїздок до Каїра, тепер, на цьому наполягають. Велика Британія закликає своїх туристів якомога швидше полишити неспокійні міста такі як: столиця -  Каїр, Александрія та Суец. Українське зовнішньополітичне відомство просить громадян  не тільки не відвідувати єгипетську столицю але й не їхати до курортів Хургада та Шарм-ель-Шейх.

  Ганна Ільїних, 5 канал 

  Попередній матеріал
  Туроператори не поспішають повертати гроші за путівки до Єгипту [репортаж]
  Наступний матеріал
  Нагороду Гільдії режисерів Америки отримав Том Хупер
  Теги: