Японський імператор відвідав постраждалі від землетрусу регіони

  Японський імператор Акіхіто прибув з інспекцією до регіонів, постраждалих під час землетрусу 11 березня. Разом із дружиною він оглядає евакуаційні центри та зустрічається із потерпілими.

  Імператор Японії Акіхіто та імператриця Мітіко відвідали постраждалі від землетрусу регіони. Почався візит у префектурі Міягі. Там стихійне лихо знищило десятки населених пунктів. Імператор зустрівся з постраждалими та оцінив умови, в яких вони перебувають у тимчасових таборах.

  Постраждалий: "Вираз обличчя імператора був дуже співчутливим, він ставив мені запитання і справді намагався зрозуміти наш біль. Я відчував, що він уважно слухає мої відповіді".

  Дзін Сато, мер міста Мінамісанріку: "Імператор та імператриця відвідали нас після катастрофи. Думаю, усі евакуйовані дуже зворушені. У багатьох в очах стояли сльози щастя. Цей візит додасть нам сил і мужності".

  Наступного разу імператор планує вирушити до таборів біженців із зони відчуження АЕС "Фукусіма-1". На самій станції - тривають ремонтні роботи. Зараз фахівці готують операцію із заливання водою внутрішніх камер 1-го, 2-го та 3-го енергоблоків. Вона має накрити паливні сектори і постійно охолоджувати енергоблоки. Товща води всередині реактора становитиме понад 18 метрів. Такий саркофаг створюють уперше.

  Юнічі Мацумото, представник TEPCO: "Зараз ми заливаємо воду всередину першого реактора. Наступним кроком буде збільшення кількості води, що подається до енергоблока - з 6 до 10 кубометрів за годину".

  Якщо операція буде успішною, таку ж методику застосують на 3-му реакторі. На це знадобиться близько 3-ох місяців. Роботи ж на 2-му реакторі потребуватимуть утричі більше часу. Його спочатку потрібно буде герметизувати. Аварія на АЕС "Фукусіма-1" сталася 11 березня, після землетрусу та цунамі. За останніми даними, внаслідок удару стихії загинули 14,5 тисяч осіб. Зниклими безвісти вважать ще 11 тисяч.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Афганський пілот застрелив кількох військовиків НАТО
  Наступний матеріал
  До Лівії прибула місія ООН для розслідування порушень прав людини
  Теги: