До Лівії прибула місія ООН для розслідування порушень прав людини

  Порушення у Лівії прав людини розслідує ООН. Представники організації хочуть ретельно вивчити усі звинувачення - не лише проти армії Каддафі, але й проти повстанців. Тим часом, армія полковника завдала нових ударів по Місураті. Щонайменше троє мирних мешканців загинули. За даними очевидців, проурядові сили обстріляли порт міста. Там багато людей чекають на евакуацію до Бенґазі.

  До Триполі прибувають спостерігачі Організації об`єднаних націй. Вони розслідуватимуть звинувачення у порушенні прав людини у Лівії. Йдеться про період від початку збройного конфлікту. Склад комісії затвердила Рада ООН з прав людини. Уряд Каддафі уже заявив про намір співпраціювати з організацією, хоча більшість звинувачень - саме на адресу сил, вірних полковнику. Це повідомлення про зникнення людей, тортури та убивства учасників акцій протесту.

  Спостерігач ООН: "Ми прибули, щоби з`ясувати, чи справді відбуваються усі ті порушення прав людини, про які ми дізнаємося зі ЗМІ. Це убивства мирних мешканців, тортури, бомбардування житлових кварталів. Крім того, ми плануємо відвідати табори біженців на кордонах Лівії з Тунісом та Єгиптом і подивитися, в яких умовах там живуть люди".

  Ще у лютому верховний комісар ООН з прав людини Наві Пеллай заявила, що події у Лівії можна кваліфікувати, як злочини проти людства. Ситуація ускладнюється численними повідомленнями, що сили Каддафі обстрілюють житлові квартали міста Місурата. За даними правозахисників, там уже загинула понад тисяча мирних мешканців. Уряд країни ці звинувачення відкидає і заявляє, що в загостренні конфлікту винна опозиція.

  Алекс, працівник з Нігерії: "Кажуть, люди Каддафі обстріляли порт. Я бачив вибух та двох поранених хлопців. Я не знаю, можливо один із них вижив, але у іншого була спраді страшна рана". 

  Тривають бої і в інших населених пунктах на заході країни. Війська полковника напередодні зайняли місто Яфран, неподалік Триполі. Муаммар Каддафі не залишає спроб знайти підтримку за допомогою міжнародних посередників. Лівійська делегація вирушила до Венесуели, щоби провести переговори із Уго Чавесом - чи не єдиним своїм союзником. Повстанців же підтримує мало не весь західний світ. Сполучені штати пообіцяли надати їм 25 мільйонів доларів - на закупівлю харчів, медикаментів та наметів.

  Олена Кричковська, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  Японський імператор відвідав постраждалі від землетрусу регіони
  Наступний матеріал
  У Ємені почалася акція громадянської непокори
  Теги: