Японські енергетики підвищили рівень загрози на "Фукусімі-1"

  Японські енергетики підвищили рівень небезпеки на "Фукусімі-1" з 4-го до 5-го. За міжнародною шкалою це означає, що ядро реактора суттєво пошкоджене, а небезпека поширилася за межі АЕС. Водночас, інженерам вдалося відновити електропостачання 2-го і 3-го реакторів, і невдовзі вони спробують запустити систему охолодження.

  Японія оцінює рівень небезпеки на АЕС "Фукусіма-1", як 5-ий за 7-бальною шкалою. Аварія поширилася за межі станції і загрожує навколишнім територіям. Водночас, французькі атомники оцінюють ситуацію на "Фукусімі" ще критичніше - 6-м рівнем. Максимальний - сьомий - за всю історію мала лише Чорнобильська аварія. На другому енергоблоці знову лунали вибухи. Над третім і четвертим реактором - піднімається білий дим. 

  Рьохеї Сіомі, представник агенції з атомної і промислової безпеки Японії: "Ми підвищили рівень небезпеки на АЕС "Фукусіма-1" з 4-го до 5-го, і повідомили про це МАГАТЕ".

  Температуру в аварійних реакторах поки що збивають водою з пожежних машин. Утім, у ремонтних роботах є прогрес - вдалося поновити електропостачання другого та третього блоків. За кілька годин фахівці спробують запустити систему охолодження. Японія також звернулася до Німеччини з проханням надати роботів із дистанційним керуванням. Роботи на "Фукусімі" у МАГАТЕ називають "гонитвою проти часу".

  Юкія Амано, генеральний директор МАГАТЕ: "Ми вважаємо цю аварію дуже серйозною. Вся міжнародна спільнота занепокоєна ситуацією та готова надати допомогу. Це не лише проблема Японії".

  Ситуація на АЕС - надто складна. На допомогу до 50-ти працівників, які намагаються охолодити реактори, виїхав елітний підрозділ Токійського пожежного управління. Його машини здатні працювати в умовах підвищеної радіації. Усі пожежники - добровольці. Вони працюватимуть на третьому, найнебезпечнішому реакторі.

  Японець: "Вони ризикують життям. Такі люди, як ми - можуть тільки молитися за них і бажати, щоб у них все вийшло".

  Японець: "Цим пожежникам - дуже, дуже тяжко. Але увесь світ, не тільки Японія, зараз покладається на них".

  Уже розпочалося планування ліквідації наслідків аварії. Японська агенція з ядерної безпеки заявила, що можливо єдиним способом уникнути подальшого витоку радіації буде чорнобильський сценарій. Тобто, над пошкодженими реакторами зведуть бетонний саркофаг.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Львові прощаються з Іваном Гелем
  Наступний матеріал
  Янукович: відкриття НСК "Олімпійський" можуть перенести на жовтень
  Теги: