У Львові прощаються з Іваном Гелем

  Львів прощається з Іваном Гелем. Українського правозахисника, дисидента та політика поховають на Личаківському кладовищі.

  74-річний Іван Гель помер два дві тому. Нині його відспівали у соборі святого Юра. Попрощатися з ним прийшли близькі, друзі та колеги. Іван Гель відстоював засади Української греко-католицької церкви, був одним із засновників Української гельсінської спілки. У радянські часи неодноразово був засуджений за антирадянську агітацію. 16 років провів в ув`язненні, 5 з яких - на засланні.

  Мирослав Маринович, віце-ректор УКУ, колишній політв`язень:
  "Це людина безкомпромісного політичного, морального гарту. Людина, котра не сумнівалася, коли треба було покласти себе на вівтар України".

  Петро Франко, голова всеукраїнського товариства політичних в`язнів і репресованих: "Завуч школи сказав: якщо ти не поступиш в комсомол, то ти не отримаєш атестата. То він тоді, в той час, сказав так при всіх учнях, що я ніколи не поступлю в комсомол, по перше - що це я маю зневажати і потоптати церкву свойого батька (який був патріотом і вже був ув`язнений), і свою рідну Україну".

  Попередній матеріал
  Могильов: злочини проти журналістів не пов`язані з їх професійною діяльністю
  Наступний матеріал
  Японські енергетики підвищили рівень загрози на "Фукусімі-1"
  Теги:
  Loading...