Японська радіація дісталася США

  Японська радіація - уже у Сполучених Штатах. Підвіщений рівень - виявили у Неваді, зокрема у Лас-Вегасі. Проте, здоров`ю американців - поки що нічого не загрожує. Принаймні, так уважають в інституті моніторингу радіації. Тим часом, у самій Японії - радіаційний фон на "Фукусімі" - продовжує зростати.

  Техніків, які намагалися охолодити ядро реактора номер два і запобігти плавленню стрижнів, евакуювали через високий рівень радіації. Коли роботи будуть відновлені - поки що невідомо. 

  Національна агенція з атомної енергетики Японії звинуватила компанію "Токіо електрік пауер", яка керує АЕС, у кількох помилках. На адміністрацію станції поклали також відповідальність за опромінення, якого зазнали кілька робітників під час ремонтних робіт. 

  Хідехіко Нішіяма, представник японської агенції з промислової безпеки: "Ми усвідомлюємо, що зростання рівня радіації - це поганий знак. Але забруднення ще не досягло небезпечного рівня. Щодо впливу на довкілля - ситуація значно не змінилася".

  Що ж до радіоактивного йоду, який забруднив океан поблизу АЕС - фахівці заспокоюють: цей елемент має короткий період напів-розпаду, а тому забруднення не матиме тривалих наслідків. Техніки ж досі не можуть встановити, з якого саме реактора потрапляє в океан радіоактивна речовина. Міжнародна агенція з атомної енергії відрядила до Японії дві додаткові групи. Одна з них спостерігатиме за рівнем радіації, інша - перевірятиме на забруднення продукти. Окрім того, ці ж заміри виконуют і державні слжуби.  

  Юкіо Едано, генеральний секретар уряду Японії: "Ми регулярно робимо контрольні заміри в океанській воді. Фахівці стверджують: на даний момент флора і фауна там не постраждали. Будемо й надалі уважно стежити за розвитком ситуації".

  Триває пошукова операція на північному-сході Японії. Проте рятувальники практично не знаходять уцілілих - кількість жертв землетрусу й цунамі зростає з кожним днем. Місцеві морги та крематорії переповнені,  загиблих ховають у братських могилах. 

  Олександр Войтко, 5 канал 

  Попередній матеріал
  Лівія: війська Каддафі втрачають переваги у простистоянні
  Наступний матеріал
  Президент Ємену готовий піти у відставку
  Теги: