Японію накрила хвиля цунамі: 21 людина загинула [сюжет, відео]

  Десятиметрова хвиля цунамі, спричинена зелетрусом у майже 9-ть магнітуд за шкалою Ріхтера, накрила Японію. Нині повідомлять про 22-ві жертви, утім рятувальники кажуть - це не остаточні цифри. Зруйновані будинки та інфраструктура, оголошено термінову евакуацію із прибережних районів, зупинений рух транспорту та закриті аеропорти, паніка зчинилася навіть в японському парламенті - будівлю почало трусити просто під час виступу там прем`єр-міністра країни.

  Ці кадри наче з фільму про кінець світу. Потужний потік змітає усе на своєму шляху. Будинки і машини з висоти гелікоптера виглядають як купа мотлоху, яку несе течія. Десятиметрове цунамі накрило узбережжя Японії. Стихію спричинив потужний землетрус магнітудою майже дев`ять.

  Хірофумі Йокояма, Представник метеорологічної служби: "Землетрус був дуже потужний і спричинив цунамі. Тож, ми оголосили термінову евакуацію з узбережних районів. У разі повторного цунамі тримайтеся якнайдалі від берега. Адже є загроза повторних поштовхів".

  Епіцентр зафіксівали за триста кілометрів від столиці. Токіо зазнало значних рунуйвань. На цих кадрах видно, як перелякані люди вибігають з офісів на вулицю після потужних поштовхів. 

  Навіть у парламенті здійнялася справжня метушня. Трусити почало прямо під час сесії, на якій виступав голава уряду. Прем`єр-міністр Наото Кан розгубився.

  Наото Кан, прем`єр-міністр Японії: "Влада робить усе можливе, щоби мінімізувати збитки. Ми докладаємо усіх зусиль, щоби подолати наслідки цієї трагедії. Ми закликаємо японців сплатитися і допомогати одне одному".

  Такого землетрусу японці не бачили сто сорок років. Ця біда принесла із собою ще одну - цунамі. Найбільш постраждало місто Сендай. Там хвилі дісталися місцевого аеропорту. У воді злітно-посадкові смуги. У префектурі Фукушима стався зсув, майже чотири мільйони будівель без електропостачання. На північному узбережжі Японї оголосили попередження про нові цунамі та підземні поштовхи. В передмістях японської столиці землетрус спричинив пожежу на нафтопереробних підприємствах.

  Тривогу цунамі оголосили на Сахаліні. Стихія загрожує трьом районам. Південно-Курильському, Курильському та Північно-Курильському. Нині там  евакуюють населення. 

  Ганна Ільїних, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Пам`ятник Франку з`явився у Хорватії [відео]
  Наступний матеріал
  ЗМІ: У сховищах Каддафі зберігаються десятки мільярдів доларів
  Теги: