Японія: у море зіллють тисячі тонн радіоактивної води з Фукусіми [репортаж]

  Понад десять тисяч тонн радіоактивної води зіллють у море із пошкодженої "Фукусіми-1". На це дав дозвіл японський уряд. Таким чином у резервуарі звільнять місце для рідини, іще більше забрудненої радіацією. Влада запевняє - сильної шкоди довкіллю стоки не завдадуть. У суботу у фундаменті одного з енергоблоків виявили тріщину, звідки отруйні води сочилися у море. Спроби залатати дірку - були безупсішними. Фахівці уважають: фундамент може мати іще кілька пробоїн, їх нині шукають.

  "Неминучим кроком" назвав представник японського уряду дозвіл на викиди у море радіоактивної води з атомного реактора. Рівень радіації у рідині - у сто разів вищий за норму, але сильної загрози для довкілля - немає, бо радіація має швидко поширитися океаном у мінімальній концентрації - переконують у Кабміні. Натомість у бетонний колодязь, звільнений від стоків, зливатимуть іншу воду, значно більш радіоактивну. Її уже зафарбували у білий колір, щоб точно виявити тріщини, звідки йде витік на "Фукусімі-1". Досі було відомо про одну пробоїну. Спроби зацементувати її і засипати сорбентом - не дали результату. 

  Юкіо Едано, генеральний секретар кабінету міністрів Японії: "Ми вже добре знаємо, що вода у другому реакторі - містить високий рівень радіації. Щоб якомога раніше зупинити саме її витік у море, ми зіллємо туди воду із зовнішньої будівлі, яка, на жаль, також містить радіацію, але у значно менших дозах".

  Аварія на АЕС "Фукусіма-1" - наслідок землетрусу та цунамі 11-го березня. Подвійний удар стихії став рекордним у світі за кількістю завданих збитків - триста мільярдів доларів. Ця сума може зрости ще у півтора рази, через судові позови, на які вже очікує й уряд, і компанія-оператор АЕС. Позиватися японці мають право відповідно до спеціального акту Компенсації за шкоду, завдану радіацією. Рекордні витрати і збитки чекають і на японські підприємства, зокрема, автовиробників. На більшості автозаводів досі не вдається поновити роботу.

  Хірото Йокояма, виконавчий директор автозаводу: "Ми сподіваємося, що електропостачання на нашому заводі відновлять до наступного вівторка. І тоді ми на сто відсотків поновимо роботу. Але виробництво всеодно впаде. Адже замовлень буде на 50-т відсотків менше".

  Без електропостачання досі залишається і 167 тисяч помешкань, понад двісті тисяч родин не мають проточної води. Кількість загиблих та зниклих безвісти наближається до 28-ми тисяч осіб.

  Нонна Стефанова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Рада безпеки ООН збирає засідання з приводу ситуації в Лівії
  Наступний матеріал
  Хакери знову атакували "Живий журнал"
  Теги:
  Loading...