Рада безпеки ООН збирає засідання з приводу ситуації в Лівії

  Рада безпеки ООН - у найближчі години збирає в Нью-Йорку засідання з приводу ситуації в Лівії. Після загального обговорення - відбудуться закриті консультації. За кілька годин до цього - командувач британських ВПС Стівен Далтон заявив, що операція в Лівії - триватиме ще принаймні півроку. Готуються до затяжної війни і повстанці. Вони розпочали тренування для новобранців. Сьогодні сили опозиції - відбили місто Марса-ель-Брега. А провладні сили - продовжують шквальний обстріл Місурати. Щоби отримати кошти на ведення бойових дій, повстанці - уклали із КАтаром контракт на продаж нафти. Днями - відправлять свій перший вантаж. Про це повідомляє "Ройтерз" із посиланням на агентство "Платт". Водночас уряд Каддафі - намагається домовитися з коаліцією. Еміссари полковника - вирушили до Європи.

  Уряд Муаммара Каддафі - надіслав емісарів до Греції, Туреччини й на Мальту. Вони повезли пропозицію плану переходу до демократичної форми правління в Лівії. План передбачає - перехід влади до сина Каддафі - Саїфа Аль-Іслама. Утім, коаліція на таку пропозицію - поки що не пристала. Уряд Італії сьогодні заявив, що визнаЄ Національну перехідну раду Лівії - єдиною легітимною владою в країні.

  Франко Фраттіні, міністр закордонних справ Італії: "Будь-який варіант рішення щодо майбутнього Лівії - передбачає, що режим Каддафі - паде. Сам полковник та його родина - повинні виїхати з країни. Це - основна політична вимога. Ми вирішили визнати раду повстанців як єдиного легітимного наступника Каддафі в Лівії".

  Не погоджується з планом лівійського уряду - і місцева опозиція. Представник перехідної ради Шамседдин Абдулмелах заявив, що Бенгазі - проти передачі влади в країні будь-кому з родини Каддафі. Повстанці ж - проводять навчання. Адже на їхньому боці - переважно цивільні добровольці. У таборах навчання для новобранців проводять американські спецпризначенці.

  Американець: "Тут зібралися самі цивільні - студенти, вчителі, інженери, лікарі. Колишніх солдатів - майже немає. Ми тренуємо всіх однаково".

  Лівієць: "Звичайно, у нас немає бойового досвіду. Саме тому ми тут, щоб навчитися стріляти з гвинтівок та іншої зброї".

  Збройне протистояння опозиції та урядових військ триває з середини лютого. Зараз ситуація патова - жодна зі сторін не може отримати значну перевагу. Міста переходять з рук у руки. Навіть втручання міжнародної коаліції - ситуацію поки що не змінили.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Обама - збирається балотуватися на другий президентський термін
  Наступний матеріал
  Японія: у море зіллють тисячі тонн радіоактивної води з Фукусіми [репортаж]
  Теги:
  Loading...