Японія: ситуація на АЕС "Фукусіма-1" поступово стабілізується [репортаж, відео]

  Ситуація на атомній станції "Фукусіма-1" у Японії - поступово стабілізується. Хоча рівень радіації залишається високим, фахівцям вдалося частково відновити систему охолодження. Всесвітня організація охорони здоров`я вважає - вплив радіації на стан японців буде мінімальним. За межами 30-кілометрової зони - перебувати безпечно.

  Системи охолодження двох із шести реакторів атомної станції "Фукусіма-1" - частково запрацювали. Про це повідомив уряд Японії. На 6-тому блоці - відновили роботу дизельного генератора, на 5-тому - вже працює помпа системи охолодження. Вона закачує воду в басейн. Третій реактор - охолоджують за допомогою спецмашини з дистанційним керуванням. Це обладнання може лити воду на реактор з висоти двадцяти двох метрів.

  Юкіо Едано, головний секретар кабінету міністрів Японії: "Ми досягли певного успіху завдяки заливанню води у третій реактор. Зараз ситуація - стабілізувалася. Ми продовжимо охолоджувати 3тій та 4тий реактори водою і працюємо над ліквідацією аварії".

  Ситуація на АЕС - поступово стабілізується, хоча рівень радіації там залишається високим. Не припиняються роботи з ліквідації наслідків землетрусу та цунамі. Відновив роботу аеропорт Сендай. Туди прибули військові та рятувальники зі Сполучених Штатів. Вони разом із японцями розбиратимуть завали та шукатимуть тіла людей, загиблих після руйнівного землетрусу і цунамі.

  Марк Брілакіс, командувач американського підрозділу: "Обсяг роботи - дуже великий. Потрібно прибирати сміття, розбирати завали, витягати автомобілі. Добре, що запрацював аеропорт. Тепер ми можемо доставляти їжу, ліки та все необхідне для постраждалих регіонів".

  У Японії - не вщухає радіацйна паніка. Стало відомо, що їжа поблизу 30-кілометрової зони - забруднена радіацією. Підвищений фон виявили у молоці та шпинаті. Утім, Всесвітня організація охорони здоров`я стверджує, що рівень радіації за межами зони евакуації - безпечний для здоров`я. Тож перебування в Японії - не шкодить людям.

  Попередній матеріал
  У Харкові вирубують дерева [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Всі учасники саміту щодо Лівії погодилися - насильство необхідно зупинити
  Теги: