Японія слідом за ЄС вимагає від США пояснень щодо шпигунства

  Японія слідом за Євросоюзом - вимагає від США пояснень щодо шпигунства. За даними Токіо, американські спецслужби встановили обладнання для прослуховування у японській дипмісії у Вашингтоні.

  Тепер Токіо - вимагає офіційного підтвердження інформації, яку оприлюднили ЗМІ, за дипломатичними каналами. Аналогічних пояснень - чекають керівництво Євросоюзу, Німеччина та Франція. Однак США відмовилися виправдовуватися. Вашингтон заявив - збирає таку ж інформацію, як і решта країн. Відомості про численні прослуховування та шпигунство - оприлюднив колишній працівник ЦРУ Едвард Сноуден. Напередодні британське видання "Гардіан" заявило з посиланням на Сноудена, що Агенція національної безпеки США - стежить за майже чотирма десятками організацій. У списку 38 посольств і місій, зокрема і Японії, а також штаб-квартира ЄС.

   Йошихіде Суга, головний секретар кабінету міністрів Японії: "Ми поки не отримали підтвердження правдивості повідомлень. Але Японія, звісно, хоче мати детальну інформацію, тож ми чекаємо на офіційну відповідь від керівництва США".

   Піа Аренкільде Хансен, речниця Єврокоміссії: "Щойно ЗМІ оприлюднили інформацію про шпигування та прослуховування приміщень Єврокомісії, ми звернулися до відповідних структур у Вашингтоні та Брюсселі за поясненнями. Я хочу чітко заявити - ми чекаємо чесності та прозорості у відносинах від усіх наших партнерів і союзників, зокрема - і від Сполучених Штатів Америки".

  Попередній матеріал
  Протестувальники розгромили штаб-квартиру правлячої партії Єгипту
  Наступний матеріал
  Тітушко був серед нападників на будинок вчительки Москаленко [відео]
  Теги: