Японія: рівень радіації води у Токіо перевищує допустимі норми [репортаж]

  25 держав закрили свої посольства у Токіо. Зокрема 8 - переселили за межі столиці. Решта країн - узагалі евакуювали своїх дипломатичних працівників. За офіційними даними поліції, у країні загинули та зникли безвісти - 25 тисяч людей. Влада Японії уже підтвердила: рівень радіації водопровідної води у Токіо перевищує допустимі норми. Людям радять не вживати воду з-під крана. Радіаційни речовини також виявили в овочах. У пошкоджених реакторах - триває витік радіоактивних речовин. Відновлювальні роботи на третьому реакторі АЕС "Фукусіма-1" призупинили після того, як над ним здійнявся чорний дим. Персонал станції евакуювали.

  На цих кадрах видно чорний дим. Він здійнявся над третім реактором "Фукусіми-1". Співробітників атомної станції відразу евакуювали з третього і четвертого енергоблоків. Сьогодні в районі АЕС зафіксували нові підземні поштовхи - магнітудою від п"яти до шести.

  Такаші Куріта, представник столичної енерго-компанії: "Над третім реактором Фукусіми суцільний дим. Він піднімається, і ми ще не знаємо, що спричинило димову хмару. Ми вже евакуювали працівників".

  Евакуація персоналу з території АЕС - уже друга за добу. Напередодні над третім реактором здійнявся білий дим. Пізніше хвилювання заспокоїли, припустивши, що насправді це була пара. Офіційно цю інформацію поки що не підтвердили. Налякані японці не знають, що їм можна вживати у їжу. Підвищенння норми радіації виявили в овочах та воді не тільки у префектури Фукусіма, де розташована атомна станція, а навіть у столиці. 

  Ей Йосіда, голова водного  департаменту Токіо: "Ми отримали звіт щодо радіаційного рівня у водопроводній воді з деяких очисних центрів і ми не радимо пити воду з-під крана, особливо не готувати з неї їжу немовлятам. Підвищення норми радіації подекуди є".

  Аюмі Сакамото, мешканка Токіо: "Вагітним зараз дуже складно. Мені доведеться особливо пильнувати своє здоров`я. Мабуть, буду пити менше небезпечної води".

  Сполучені Штати заборонили ввезення на свою територію японських молока та кількох видів продуктів рослинного походження. До аналогічних кроків готується уряд Південної Кореї. Виток радіації зі станції "Фукусіма-1", хоча не значний, але є, кажуть експерти МАГАТЕ. І поки що не відомо звідки вона просочується, з контейнерів чи-то басейнів із відпрацьованим паливом. Найнестабільніший реактор - четвертий. Його продовжують охолоджувати морською водою з мобільних цистерн, яку подає спеціальна механічна рука. Аварійна ситуація на АЕС "Фукусіма-1" виникла внаслідок потужного землетрусу і цунамі, що сталися в Японії одинадцятого березня. На реакторах відмовила система охолодження. Поновили її частково лише напередодні.

  Ганна Ільїних, 5 канал
   

  Попередній матеріал
  Ситуація в Лівії станом на 23.03.2011 [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Зловмисники викрали 7 людей у Лівані, серед заручників можуть бути українці
  Теги:
  Loading...