Ситуація в Лівії станом на 23.03.2011 [репортаж, відео]

  Лівійські ВПС - перестали існувати як бойова сила. Про це заявив командувач британської частини операції "Одіссея. Світанок". Тепер коаліція чинить тиск на наземні сили провладної армії. Так, удалося зупинити наступ військ Каддафі на місто Місурата. Утім, припинила атаку лише важка техніка. Снайпери ж за цю добу застрелили у Місураті 16-ох осіб. Про це повідомляють місцеві мешканці. Лівійська ж опозиція сформувала перехідний уряд, який оголосила - єдиним легітимним органом влади. Його очолив колишній представник Національної Ради - Махмуд Джибриль.

  Війська Муаммара Каддафі поблизу міста Місурати - вдалося частково обеззброїти внаслідок авіаударів. Це - один із головних результатів четвертого дня операції "Одіссея-Світанок." Мешканці міста радіють, що обстріли з танків провладних військ - припинилися. Утім тепер головну загрозу становлять снайпери, які відкривають вогонь по мирних мешканцях. Коаліція звітує про нові сили. Так, додаткову матеріально-технічну допомогу операції нададуть Кувейт і Йорданія.

  Девід Камерон, прем’єр-міністр Великої Британії: "Над Лівією встановлено безпілотну зону. Для цього 11-ть держав надали півтори сотні винищувачів. Як ми вже говорили, наші дії стали ефективними для витіснення провладних військ із Бенґазі, але зараз ми дуже занепокоєні тим, що провладні війська роблять у Місураті".

  Усі учасники "Одіссеї-Світанку" мають уперше зібратися в повному складі 29-го березня. Зустріч відбудеться у Лондоні, за участі Африканського союзу та Ліги арабських держав. Засідання відкрите і для тих, хто не бере участі в операції, але зацікавлений у врегулюванні ситуації. Внаслідок авіаударів повітряні сили лівійської армії - уже не спроможні до боїв, заявило британске командування. Незважаючи на це, Муаммар Каддафі пообіцяв боротися до перемоги із загарбниками. У середу він уперше з’явився перед своїми прихильниками. Досі - лунали лише аудіозвернення. 

  Мешканець Триполі: "Він вийшов до нас і сказав, що ми не повинні боятися. Він це сказав не лише як глава уряду, але й як лідер нашої революції".

  Тим часом ЄС запровадив нові санкції проти Лівії. Згідно з ними - місцеві літаки - не мають права літати у повітряному просторі Євросоюзу. Заморожено низку активів великих компаній. Серед них - Національна нафтова корпорація.

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  День працівника культури відзначили на Київщині
  Наступний матеріал
  Японія: рівень радіації води у Токіо перевищує допустимі норми [репортаж]
  Теги:
  Loading...