Японія: імовірність нових вибухів на "Фукусімі" залишається високою

  Японські інженери намагаються прокласти нові кабелі електропостачання до помп, що забезпечують охолодження реакторів на АЕС "Фукусіма-1". Якщо операція пройде успішно, це стане першим кроком до стабілізації ситуації - стверджують фахівці.

  На трьох реакторах японської АЕС частково розплавилися паливні елементи в активній зоні. Пошкоджені також захисні оболонки, через що збільшується витік радіації. Про це заявляє французька агенція з ядерної безпеки. Перегріті енергоблоки намагаються охолодити за допомогою пожежних машин та вертольотів. Імовірність нових вибухів залишається високою. 

  ***

  Японські інженери проводять масштабну операцію зі стабілізації аварійних реакторів на АЕС "Фукусіма-1". Через високий рівень радіаційного фону пожежникам не вдалося використати водяну гармату, щоб охолодити відпрацьовані паливні стрижні на третьому реакторі. Нині його заливають водою із землі та з повітря. Проблемними є усі шість енергоблоків "Фукусіми-1". За даними МАГАТЕ, температура води у ємностях для зберігання відпрацьованого палива четвертого, п"ятого та шостого реакторів невпинно росте. Населення країни обурене - преса пише, що уряд та компанія-оператор АЕС не надали людям повної інформації про аварію.

  Казуо Уманака, представник компанії-оператора станції: "Щоб охолодити ємності із відпрацьованим паливом, ми попросили допомоги у Сил самооборони. Ректор поливають зі спеціального пожежного обладнання та армійських гелікоптерів. Операція має тривати, тому ми будемо залучати добровольців, щоби постійно охолоджувати енергоблоки".  

  Іноземці продовжують евакуацію з Японії. Держдепартамент США дозволив виїзд родинам американських дипломатів. Білий Дім рекомендує своїм громадянам залишити 90-кілометрову зону навколо атомної електростанції. Військовослужбовцям зі США роздають ліки проти радіації. Сусідній Китай вимагає від японської влади повної та своєчасної інформації щодо ситуації на "Фукусімі-1". Китайці розкуповують у крамницях сіль та інші продукти, що містять йод. У багатьох супермаркетах запаси уже закінчилися. Росте паніка і серед зазвичай стриманих японців. Мешканці 30-кілометрової зони навколо АЕС, які раніше вирішили не залишати своїх домівок, тепер намагаються якомога швидше перебратися у безпечні місця.

  Тору Умажі, журналіст: "Скільки це триватиме?! Ситуація постійно погіршується, люди в паніці, щодня з`являються новини про вибухи та пожежі. Кожен новий день приносить дедалі більше хвилювань".  

  Аварія на АЕС "Фукусіма-1" сталася 11 березня після землетрусу магнітудою 9 та потужного цунамі. На японських островах не припиняються нові підземні поштовхи. Майже 500 тисяч людей досі живуть у тимчасових таборах. Багатьом доводиться спати на підлозі шкільних спортзалів. Становище тих, хто вижив, ускладнюється погіршенням погоди - у постраждалих регіонах на північному сході Японії випав сніг і вдарив мороз.

  Олена Кричковська, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Триває Кубок світу з біатлону в Холменколені
  Наступний матеріал
  День святого Патрика відзначає Ірландія
  Теги:
  Loading...