Як живуть українці у Чехії [відео]

  Чехія, яка протягом останнього року надала притулок колишньому міністру економіки Богдану Данилишину та чоловіку ув"язненої екс-прем`єрки Олександру Тимошенку, завжди приваблювала й звичайних українців. Двісті тисяч людей нараховує українська діаспора Чехії. А у Празі українська громада є найбільшою серед інших іноземних.

  Наталія Жижко, 5 канал: "Найбільша іноземна громада Праги - українці. Їх тут - 50 тисяч. Сучасні емігранти почали прибувати в 90-роки минулого сторіччя в пошуках роботи. А зараз дипломатичні установи щороку реєструють тисячу новонароджених громадян України в Чехії".

  Це урок української мови у празькій суботній школі.  Сорока євро на місяць, які батьки сплачують за навчання, вистачає лише на оплату роботи вчителів. За оренду розрахуватися допомагають меценати. Утім не лише це турубує вчителів.

  Подруги Марта та Юлія після напруженої п`ятиденки у чеській школі, у вихідний знову йдуть вчитися. Кажуть, із задоволенням.

  Українці, які вже вийшли зі шкільного віку, шукають інші способи не відриватися від батьківщини. У Чехії виходять два українські журнали і безкоштовна газета. П"ять тисяч примірників - розлітаються вмить.

  Попри школу, газету й журнали нашим співвітчизникам у Чехії бракує українського центру, який міг би всіх об`єднати. Створити такий дім мріє український політемігрант Богдан Данилишин. А поки що такий дім українцям заміняє греко-католицький храм святого Климентія. Під час недільної служби він ледь уміщує всіх охочих.

  Особливо популярний храм святого Климентія у молодих українців, які в Чехії стали батьками.

  З Праги, Наталія Жижко, Денис Ковальов, 5 канал

  Попередній матеріал
  Гайтана представлятиме Україну на Євробаченні-2012
  Наступний матеріал
  У Латвії - референдум щодо російської як другої державної мови [відео]
  Теги: