У Латвії - референдум щодо російської як другої державної мови [відео]

  Референдум щодо статусу російської мови відбувається у Латвії. На голосування винесли поправки до Конституції, що мають зробити російську - другою державною мовою. Для цього потрібно, щоб половина виборців проголосувала "за". Плебісцит обурив корінне населення Латвії. На думку більшості латишів - державною мовою має бути лише латвійська. А подібні референдуми лише загострюють розкол у суспільстіві.

  "Російська мова - ніколи не буде другою державною у Латвії. І ми голосуємо проти цього" - кажуть більшість виборців на одній із дільниць у Ризі. Своїх переконань перед журналістами - не приховують, адже питання наболіле десятиріччями і дражливе для корінних латишів.

  Ініціювала плебісцит організація "Родной язьік", що відстоює права російськомовного населення. А його у Латвії - майже сорок відсотків. Більшість із них - не хочуть вчити латвійську, вимагають суто російськомовних шкіл для своїх дітей, а також виключного права спілкуватися російською у державних установах. І корінне населення Латвії, і влада - обурені такими вимогами. Російськомовні ж мешканці - називають відсутність названих прав - дискримінацією.

  Латвійська влада, зокрема президент, прем’єр та спікер сейму закликали населення не голосувати "за" на референдумі. Усі троє - уже віддали свій голос, проти другої державної. У неділю вранці президент має виступити зі спеціальною заявою - за результатами плебісциту.

  Про те, що референдум провалиться - говорять і соціологи, і його ініціатори. Прихильники російської мови, як другої державної, визнали, що не наберуть необхідного відсотку голосів. Зокрема і тому, що більшість росіян, які приїхали до Латвії за часів колишнього СРСР - за законом не мають права на громадянство, а отже не можуть брати участі у референдумі.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Як живуть українці у Чехії [відео]
  Наступний матеріал
  Кличко переміг Чисору
  Теги: