Як відзначають Водохреще у світі [репортаж, відео]

  З хрещенськими морозами не склалося цьогоріч не лише в Україні. Мільйони росіян, грузинів та сербів - купалися у теплій воді. А у біблійному Йордані - ніхто і ніг не замочив.

  Усі чули про святу річку Йордан, у якій хрестився Спаситель, але мало хто уявляв її такою: вузенький потічок каламутної води. Купатися - і не спадає на думку. Натомість - Єрусалимський патріарх кидає до Йордану хрест, прикрашений квітами, і відпускає на волю голуба. Якби не щирий захват вірян, хто би подумав, що це - головне Водохреще?

  Північніше від Святої землі - власні традиції святкувань. Головний елемент - незалежно від погоди - крига. У сербській столиці - плюсова температура, тож замість пробивати ополонку, із льоду - зробили хрест. Освячений символ кинули до озера. А слідом за ним - стрибнули 33-роє молодиків. Змагалися - хто швидше виловить льодового хреста, поки той не розтане.

  У Росії та Киргизстані Хрещення Господнє теж святкували запливами. І так само - у не надто холодній воді.

  А ось у Грузії - замість купатися - на Водохреще - хрестили дітей. Ось уже 4-й рік поспіль на свято патріарх Ілія ІІ робить це особисто. Цьогоріч охрестив понад 6 сотень дітей, а загалом - більше семи тисяч. Узяти Ілію ІІ за хрещеного батька може будь-яке подружжя, що має трьох чи більше дітей.

  Попередній матеріал
  Янукович закликав японських бізнесменів інвестувати в Україну
  Наступний матеріал
  США: надання політичного притулку Данилишину має стати "дзвінком" для Києва
  Теги: