США: надання політичного притулку Данилишину має стати "дзвінком" для Києва

  Надання політичного притулку екс-міністру економіки Данилишину має стати "дзвінком" для Києва. Таку заяву зробив представник Держдепартаменту США.

  Дежавю 2001-го відчув Тарас Чорновіл після надання Чехією політичного притулку Богдану Данилишину. 10 років тому Європа майже заморозила співпрацю із Президентом Леонідом Кучмою, згадує перший заступник голови комітету у закордонних справах. І додає: цьогорічне рішення по екс-міністру є наслідком ставлення Євросоюзу до України.

  Тарас  Чорновіл: "Зараз буде все абсолютно копією того періоду. Ніхто не буде робити нев`їздним нашого Президента, ніхто не буде вводити санкцій проти України, але нам запропонують взяти перерву у переговорах щодо найважливіших пунктах: по зоні вільної торгівлі, по безвізовому режиму".

  Чехія не змогла б винести рішення по Данилишину без карт-бланшу від головних країн Європи, вважає екс-міністр юстиції Роман Зварич. І хоча це не віддзеркалює позицію ЄС, воно прийнято з урахуванням політичної ситуації в Україні. На думку НУНСівця найбільше лякає Захід поширене останнім часом застосування запобіжного заходу у вигляді арешту підозрюваних.

  Роман Зварич: "Рішення Чехії стосовно ситуації навколо Данилишина уже свідчить про певну недовіру щодо як мінімум судової системи в Україні, а можливо і загального стану демократії. Європа не буде приймати країну, якщо вона не переконана у практикуванні демократичних принципів. Якщо цього не буде від нас Європа може відвернутися".

  Це єврокомісар з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле. У Єврокомісії він представляє Чехію. Його візит в Україну співпав із рішенням щодо Данилишина. У Києві чех наголосив: прогрес у стосунках з ЄС залежить від відданості України спільним цінностям: демократії, правам і свободам громадян. Якщо цього не буде – то і на жодні компроміси очікувати не варто.

  Штефан Фюле: "У XXI столітті демократична влада не може існувати без незалежної судової влади і незалежних ЗМІ. Це питання морального лідерства. І тому я ще раз хочу наголосити на потребі забезпечення того, щоб кримінальне законодавство не використовувалися у політичних цілях".

  Вибіркового судочинства щодо опозиціонерів не застосовується, запевнив європейського гостя Віктор Янукович. Про відданість європейським цінностям Президент прочитав із папірця.
   
  Віктор Янукович: "На європейському напрямі ми зробили багато того, щоб налаштуватись на послідовну роботу, яка має на меті підняти і об`єднати країну, утвердити свободу і демократію".

  А от у Міністерстві закордонних справ взагалі не зрозуміли, як справа Данилишина може вплинути на стосунки із Європою. І як взагалі екс-міністр, підозрюваний у зловживанні владою, може переслідуватися за політичні погляди.

  У 2011-му МЗС сподівається на прогрес за усіма напрямками співпраці з Євросоюзом. Попри на рішення Чехії щодо Данилишина. Єврочиновники у відповідь лише дипломатично бажають успіху.


  Попередній матеріал
  Як відзначають Водохреще у світі [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Лукашенко може стати персоною нон-грата в ЄС
  Теги: