Як рятуватиметься від фінансової кризи Південна Корея (РЕПОРТАЖ)

  Масштабне будівництво нового міста врятує Південну Корею від кризи. Таке заявляють розробники проекту "Семаним". За правильних розрахунків вже за кілька років на заході країни з`явиться грандіозне поселення із розвиненою інфраструктурою, тисячами робочих місць та туристичним потенціалом. Утім екологи таку думку не поділяють – грандіозне будівництво завдасть шкоди екології регіону, твердять вони.
  Розкішні житлові квартали, фабрики, зони відпочинку та казино. Таким за декілька років буде нове місто Семаним у Південній Кореї. Його планують збудувати на Північному Заході на узбережжі Жовтого моря. Вартість проекту - три мільярди доларів. Однак ще більші суми вкладуть приватні інвестори - їх приваблять низькими податками. Нині інфраструктура тут зовсім не розвинута. На чотирьохстах кілометрах прибережної зони працюють кілька десятків фермерів і близько півтисячі рибалок. Завдяки ж проекту створять нові робочі місця та принесуть небачені прибутки державі, – твердять розробники "Семаниму".

  Парк Хунгабе, інженер проекту: "Тридцять відсотків земель ми залишимо фермерам, двадцять під парки та екологічні центри і лише половину земель забудуємо. Проект просто грандіозний".

  Категорично проти проекту – екологи та консервативна партія Південної Кореї. Якщо Семаним все ж будуватимуть, це сильно зашкодить довкіллю. Адже доведеться висушити значну частину прибережної зони, а це повністю змінить екологію регіону. Перелітним птахам, що прямують до Австралії, ніде буде  зупинитися на відпочинок. А деякі рослини, десятки видів риб та молюсків взагалі просто зникнуть.

  Йон Сан-Гон, еколог: "Через Семаним докорінно зміниться екологічна ситуація у регіоні. Проект масштабний, і ці люди дуже нашкодять природі. Це нечувано – висушити шмат моря, щоб засадити його деревами".

  Утім екологічні аргументи не мають належного впливу: прибережну зону вже почали розчищати під будівництво. В умовах кризи на захист проекту став навіть президент країні Лі Мен Бак. Його аргументи прості: завдяки Семаниму будуть створені тисячі робочих місць, зросте потік туристів і як наслідок – прибутки країни. Екологам же пообіцяли зменшити згубний вплив будівництва, щоправда не пояснили, яким чином.
  Попередній матеріал
  Велика Британія спробує подолати наслідки кризи за допомогою оновлених податків
  Наступний матеріал
  Спад виробництва в галузях дотичних до автомобільної у Німеччині
  Теги:
  Loading...