Як президент Барак Обама рятуватиме економіку США (РЕПОРТАЖ)

  Останні приготування перед вступом на посаду президента США. Профільний комітет Сенату розпочинає розглядати кандидатуру Гілларі Клінтон на посаду держсекретаря. Голосування відбудеться не пізніше четверга. Сам Барак Обама за тиждень до інавгурації розкрив свої плани щодо порятунку американської економіки та провів першу зустріч із закордонним лідером як новообраний глава країни.
  Барак Обама обговорив відносини між Вашингтоном та Мехіко із президентом Мексики. А найперший закордонний візит як президент США Обама здійснить у Канаду. Цим він наголосить на важливості Північного сусіда для Вашингтона.

  ***

  На розвиток малого бізнесу та будівництво житла Барак Обама планує спрямувати триста п`ятдесят мільярдів доларів. Саме стільки зосталося від семисот мільярдів, які уряд США виділив на порятунок економіки торік. Ще раніше Джордж Буш заявляв, що залишить ці гроші на розсуд нового президента та його адміністрації. Решту - вже витратили. Мільярди доларів пішли на стабілізацію фондового ринку та банківської системи, а також допомогу автовиробникам.

  Барак Обама, обраний президент США: "Гадаю, більшість із нас розчарована відсутністю прозорості у тому, яким чином витратили гроші, а також тим, що допомоги не відчули домогосподарства, ті, хто має споживчі кредити, а також студенти. Тому я переконаний - другий етап порятунку економіки має відбуватися інакше, ніж перший".

  Обама насамперед допомагатиме саме звичайним америкацям, а не компаніям чи корпораціям. Чинний глава держави Джордж Буш уже пообіцяв - до завершення своїх повноважень попросить, щоби Конгрес дозволив Обамі розпоряджатися виділеними грошима одразу після його інавгурації. Аналітики наміри Обами оцінюють схвально.

  Сем Стовалл, головний інвестиційний стратег Standard and Poor's: "Інвестори кожне нове повідомлення чи ініціативу дуже ретельно вивчатимуть. Але мені здається, що негативу в наших очікуваннях так багато, що ми будемо задоволені навіть, якщо справи підуть не так погано, як прогнозували".

  До вступу на посаду президента США готується не лише Барак Обама, але й численні його родичі. Бабуся  сорок четвертого американського президента уже розпочала свою мандрівку із Кенії до Вашингтона, щоби відвідати інавгурацію першого чорношкірого президента США. Сара Обама надзвичайно втішена здобутками свого онука і чекає від нього хорошої роботи на користь усього світу. Урочиста церемонія інавгурації відбудеться за тиждень.

  Дар`я Тарадай, Дзвіна Погребенник, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.16Мб)
  Попередній матеріал
  Киянам допоможуть боротися з депресією
  Наступний матеріал
  Війна в Секторі Ґаза. Ситуація станом на 13.01.09 (РЕПОРТАЖ)
  Теги: