Війна в Секторі Ґаза. Ситуація станом на 13.01.09 (РЕПОРТАЖ)

  Ніякого перемир`я в Ґазі не буде. Принаймні, найближчим часом. В Єгипті посередники так і не змогли переконати представників ХАМАСу припинити обстріл ізраїльської території. Радикальне угруповання вимагає негайного виведення ізраїльських військ та відкриття КПП. Тому мешканцям Сектору Ґаза залишається розраховувати лише на три години зранку, коли ЦАХАЛ припиняє обстріл - для того, щоб можна було допомогти пораненим та отримати гуманітарну допомогу.
  На три години зранку у вівторок Ізраїль припинив обстріл Сектору Ґаза, щоби його мешканці змогли отримати найнеобхіднішу гуманітарну допомогу та придбати харчі. Люди купували їжу та намагалися  бодай щось дізнатися про своїх рідних.

  Щоб допомогти усім мирним мешканцям Ґази та запобігти гуманітарній кризі у секторі, Світова продовольча програма збільшила обсяг допомоги в регіон на сто тисяч тонн щодня. У вівторок разом із вантажем у Ґазу приїхав директор близько-східного відділення організації Далі Белгазмі. 

  Далі Белгазмі, регіональний директор Світової продовольчої програми: "Світова продовольча збільшує обсяг продовольства, яке ми постачаємо в Ґазу з 265-ти до 365-ти тисяч тонн. Таким чином, її вистачить для вісімдесяти відсотків палестинців, що мешкають у Секторі. Крім того, ми посилюємо моніторинг за тим, як роздають допомогу".

  Тим часом, переговори в Єгипті щодо припинення вогню в Секторі Ґаза поки що безрезультатні. Представники радикального угруповання, які приїхали в Каїр, заявляють: вони погодяться припинити обстріл ізраїльської території лише у тому разі, якщо Тель-Авів повністю виведе свої війська із Сектору та відкриє усі КПП на кордоні з Ізраїлем. Такий варіант ізраїльську сторону не влаштовує .

  Олександра Ткаченко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.05Мб)
  Попередній матеріал
  Як президент Барак Обама рятуватиме економіку США (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Масштабна пожежа загрожує Сіднею
  Теги: