Укрінформ

Як 2/3 бюджету України: Стало відомо, скільки коштуватиме "стіна Трампа" на кордоні із Мексикою

План передбачає зведення стіни в три етапи на 2000 км кордону до 2020 року

Cтіна, яку президент США Дональд Трамп планує побудувати на кордоні із Мексикою, коштуватиме $21 млрд, а її будівництво розтягнеться на 3,5 роки. Про це пише Reuters, посилаючись на документ міністерства внутрішньої безпеки США, передає "Укрінформ".

"Орієнтовна вартість будівництва набагато вище за цифру в $12 млрд, яку під час передвиборної кампанії називав Трамп, і $15 млрд, яку називали лідери республіканців Пол Райан і Мітч Макконелл. План передбачає зведення стіни в три етапи на 2000 км кордону до 2020 року", – мовиться в повідомленні.

Враховуються також час і вартість придбання приватної землі, що є однією з причин різкого збільшення ціни порівняно з попередніми оцінками Трампа та членів Конгресу. Водночас, дослідницька група Bernstein Research, яка відстежує матеріальні витрати, заявила, що невизначеність навколо проекту може призвести до подальшого зростання вартості до $25 мільярдів.

Втім, прес-секретар міністерства внутрішньої безпеки відмовився коментувати чи підтвердити потенційне існування документа, а прес-секретар Білого дому заявив, що було б "передчасним" коментувати інформацію, яка не була офіційно представлена президенту.

Довідка. Видатки Державного бюджету України на 2017 рік складають понад 800 млрд грн. Відповідно до актуального курсу НБУ, ця сума дорівнюватиме приблизно $29,7 млрд. 

Як повідомляв 5.UA, 25 січня 2017 року Трамп підписав указ про будівництво стіни на південному кордоні Сполучених Штатів з Мексикою на виконання однієї зі своїх передвиборчих обіцянок.

Дивіться також фото на тему:

Інавгурація 45-го Президента США Дональда Трампа

Натовп перед будівлею Капітолію у Вашингтоні
Дональд Трамп
Урочисті постріли з гармат
Натовп перед будівлею Капітолію у Вашингтоні
Дональд Трамп
Натовп перед будівлею Капітолію у Вашингтоні
Дональд Трамп
Попередник Трампа Барак Обама
Дональд Трамп
Дональд Трамп
Дональд Трамп
Дональд Трамп
Дональд Трамп
Дональд Трамп

Попередній матеріал
Перша зустріч глави європейської дипломатії та нового держсекретаря США: про що говорили
Наступний матеріал
На передову почали виводити підрозділи кадрових російських військових – Тимчук

Туреччина звела стіну на кордоні з Сирією та Іраком

Литва має намір побудувати стіну на кордоні з РФ

У Німеччині збудували 4-метрову стіну для захисту від мігрантів