У Польщі тривають урочистості з нагоди 70-ї річниці звільнення Освенциму

  У Освенцимі відзначають 70-річчя від дня звільнення бранців нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау. У церемонії також приймає участь президент України Петро Порошенко з дружиною.

  Український глава держави приїхав до Освенцима разом з колишньою ув'язненою табору, 90-річною українкою Анастасією Гулей та солдатом, який брав участь у звільненні Освенциму, 90-річним Миколою Карпенком.

  Крім того, вшанувати пам'ять закатованих жертв до Освенцима прибули три сотні вцілілих в'язнів концтабору, наймолодшим з них - трохи більше семидесяти років.

  Колишні в'язні та учасники урочистих заходів поклали вінки до Стіни смерті, навпроти якої нацисти розстрілювали жертв.

  Вранці у Берліні президент Німеччини закликав парламентарів пам'ятати, що усвідомлення злочину Голокосту, зокрема, пам'ять про Освенцим - обов'язкова складова ідентичності сучасних німців.

  Із Берліна Йоахім Ґаук прибув до Освенцима. Тут він разом із лідерами Польщі, Литви, Франції та українським президентом бере участь у жалобній церемонії біля Воріт Смерті.

  Після спільного молебеню за невинно убієнними жертвами концтабору, учасники церемонії з лампадками у руках пройдуть Шляхом смерті, яким йшли жертви нацистів в останній путь до крематорію.

  Концтабір в Освенцимі діяв упродовж п'яти років. За цей час там загинули щонайменше 1 млн 200 тис. людей. Із них понад мільйон - євреї. Відтак у світовій історії концтабір став символом нацистського геноциду проти євреїв - Голокосту, внаслідок якого загинули 6 млн людей. Рівно 70 років тому Червона армія звільнила з полону в'язнів комплексу таборів Освенцим-Біркенау. Радянських солдатів там зустріли 7 тис. бранців, з них 130 дітей.


  Попередній матеріал
  Баррозу: В Україні йде війна з Росією
  Наступний матеріал
  Черкаські міліціонери затримали в зоні АТО ще двох терористів

  Сьогодні світ відзначає 70-ту річницю визволення Освенциму

  Освенцим визволяли українці – МЗС Польщі

  Єврейська громада Чехії не хоче бачити Путіна на річниці звільнення Освенцима

  В Польщі засудили чоловіка, що вкрав табличку з воріт Освенциму