Вивчення SARS-Cov-2 (COVID-19)
Вивчення SARS-Cov-2 (COVID-19) Shutterstock

Вже не теорія змови: як нові дані вказують на витік коронавірусу з китайської лабораторії

  Читайте по-русски
  SARS-Cov-2 міг з'явитися у Китаї ще наприкінці літа 2019 року

  Нова інформація про походження коронавірусу SARS-CoV-2 вказує на те, що він з'явився раніше, аніж стало відомо про перших хворих у китайському Ухані в грудні 2019 року.

  Про це повідомляє The Economist.

  Вказується, що КНР відхиляє усі прохання ВООЗ про співпрацю в пошуках джерела інфекції саме на фоні усе більшої кількості доказів, які вказують на штучний характер походження вірусу. Тож китайська влада активно уникає розслідування версії про витік з лабораторії.

  Хоча в січні 2021 року до Уханю в провінції Хубей – який вважається початковою точкою поширення пандемії – таки прибула дослідницька група Всесвітньої організації охорони здоров'я, проте їх роботі всіляко перешкоджали, вказується у матеріалі.

  У своєму звіті ВООЗ назвала версію про лабораторне походження вірусу SARS-CoV-2 "малоймовірною". Проте висновки були зроблені за умов відсутності необхідної кількості доказів – через, знову ж, відмову китайської сторони спільно досліджувати питання. За схожих умов була відкинута і версія про передачу вірусу людині від кажанів у китайських науково- дослідних центрах.

  Втім згодом у ВООЗ визнали, що поквапилися виключити версію про лабораторне походженні вірусу. Уряд Китаю гостро відреагував на пропозицію щодо подальших досліджень на своїй території та відмовився співпрацювати. Тож нині більшої ваги набули джерела інформації, не пов'язані з КНР. Один з можливих напрямків вивчення – дані про генетичні послідовності у ДНК вірусу.

  Ймовірно неправдивою автори матеріалу називають й китайську інформацію, що начебто до грудня 2019 року в Ухані не відбувалося якоїсь істотної передачі вірусу. Гонконзька газета South China Morning Post отримала урядові документи, які вказують, що в місті ще від 17 листопада 2019-го фіксували до п'яти нових випадків хвороби щодня.

  На початок вірусу набагато раніше офіційної версії – ще й не тільки в межах Китаю – вказують й інші дані. Зокрема журналісти посилаються на дослідження зразків крові 9144 жителів 12 регіонів Франції, серед яких виявилося сім людей із антитілами проти SARS-CoV-2. Усі зразки – були взяті ще в листопаді 2019 року. Виявили зразки антитіл і в аналізах італійців, які бралися для дослідженні раку легенів ще у вересні 2019 року.

  Тести на антитіла можуть давати хибно-позитивні результати, тож дослідники з італійської Ломбардії вирішили шукати у біологічних зразках послідовності генів SARS-CoV-2 – і досягли в цьому успіху. Найбільш ранній зі зразків був узятий 12 вересня 2019 року.

  Враховуючи ці дані, а також певні виявлені мутації, для яких необхідний час, вірус міг з'явитися в Китаї ще наприкінці літа 2019 року. А дані про більш раннє походження коронавірусу – свідчить на користь версії про його витік з лабораторії, зазначає видання.

  На початку серпня 2021 року в комітеті із закордонних справ Палати представників США була опублікована 84-сторінкову доповідь, яка аргументує таку версію. У центрі уваги документу – локальний спалах інфекції на занедбаній мідній шахті в китайській провінції Юньнань у 2012 році. Один з вірусів, які вивчалися в Уханьському інституті вірусології, був взятий саме в цій шахті – і він же найближчий з відомих до SARS-CoV-2.

  Крім того, 12 вересня 2019 року базу даних з подробицями зразків інституту було видалено. Адміністрація пояснила це відповіддю на кібератаку, але у звіті це розтлумачують як початок приховування китайською владою інформації про вірус.

  Як повідомляв 5.UA, науковці з'ясували, чому утворюються тромби у хворих на коронавірус.

  Попередній матеріал
  Обговорюють формування нового уряду: у Кабулі зібралися ватажки талібів
  Наступний матеріал
  "Кримську платформу" організував столичний ФОП за 6,8 млн грн з бюджету – документ
  Loading...