Виверження вулкану в Ісландії коштувало аеропортам та авіакомпаніям більше 1 млрд євро

  Виверження вулкану в Ісландії коштувало аеропортам та авіакомпаніям більше мільярда євро. Такі оцінки надає європейське бюро за контролем безпеки повітряної навігації - Євроконтроль. Експерти називають цю кризу авіаперевезень - найбільшою за всю історію. Тим часом провідні компанії успішно провели тестові польоти та частково відновлюють рейси.

  Всі летовища відновили роботу в Іспанії та Словенії. Частково відкрили аеропорти Франції,  Болгарії, Бельгії і Норвегії. Найближчим часом мають запрацювати і повітряні ворота Італії, Австрії і Німеччини. Чиновники сподіваються, що сьогодні відновлять роботу, щонайменше, половина летовищ Європи. Тим часом місцеві мешканці пропонують допомогу пасажирам, які все ще чекають на свої рейси в аеропортах.

  Коллін Бівен, місцева мешканка: "Ми живемо поблизу летовища, тож вирішили приїхати сюди й запропонувати людям розміститися у нашій оселі. Я знаю, що в Європі скасовано багато рейсів і пасажири чекають у залах летовищ по кілька днів. У нас достатньо місця, можна прийняти душ. Якщо сполучення відновлять - швидко відвеземо гостей назад".

  Протягом наступної доби залишаться закритими аеропорти Великої Британії. Влада країни працює над планом повернення громадян, які застрягли на європейських летовищах. Таких, за оцінками чиновників, - 150 тисяч.

  Ендрю Адоніс, міністр транспорту Великої Британії: "Ми працюємо разом з метеорологами й постійно відстежуємо пересування хмари пилу. В наступні двадцять чотири години - польотів не буде точно. Далі ми робитимемо висновки, згідно з оновленими даними".

  Пітер Мендельсон, міністр зі справ бізнесу Великої Британії: "Ми повинні використати всі засоби для того, щоб повернути наших громадян до країни. Зараз розглядається план налагодження перевезень з іспанських та французьких портів. В операції братимуть участь комерційні компанії, а також військово-морські сили Об`єднаного королівства".

  Тим часом вулкан в Ісландії активізувався вдруге за місяць. Він продовжує викидати хмари попелу, котрі піднімаються на висоту в шість кілометрів. За прогнозами науковців, вони незабаром можуть досягнути Південної Азії.

  Олександр Войтко, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Варшаві відбулася жалобна меса за загиблими під Смоленськом
  Наступний матеріал
  Нові заворушення у столиці Киргизстану
  Теги: