У Варшаві відбулася жалобна меса за загиблими під Смоленськом

  На центральній площі Варшави завершилася жалобна меса за загиблою польською делегацією у авіакатастрофі під Смоленськом. Вшанувати пам`ять жертв зібралися сотні тисяч осіб. Після цього труни із тілами президента Качинського та його дружини перевезли із Колонної зали президентського палацу у собор святого Яна. Там відбулася іще одна жалобна меса і зараз триває прощання із загиблим подружжям. Надранок труни перевезуть до Кракова, де поховають у Вавельському замку завтра пообіді.

  Субота, вісім 56 ранку. Польські церкви б`ють у дзвони, машини гудуть. Так країна відзначає трагічну мить - РІВНО тиждень тому у авіакатастрофі під Смоленськом розбився літак із польською делегацією найвищого рівня. Серед 96-ти загиблих - і президентське подружжя. Церемонію прощання розпочали на площі Пілсудського у Варшаві. На сцені - білий хрест і фотографії усіх жертв аварії. У перших рядах - скорботні родичі. Хвилин мовчання було дві - під час них читали імена загиблих.

  Після жалобної меси люди йдуть до Колонної зали президентського палацу. Звідти виносять труни з тілами президента Качинського та першої леді. Вулицями Варшави їх везуть до собору святого Іоана Хрестителя. На чолі скорботної процесії - військовий оркестр і духовенство. Після меси у соборі останки  Лєха та Марії Качинських перевезуть до Кракова, де поховають у Вавельському соборі.

  Склеп у замку, де спочивають польські королі і митці - уже готовий, готові і саркофаги. Уранці в неділю труни з подружжям Качинських мають привезти до аеропорту поблизу Кракова. Жалобна церемонія розпочнеться в обід, із меси в базиліці святої Марії.

  Катастрофа президентського ТУ-154 сталася 10-го квітня, у Росії, неподалік Смоленська. Делегація летіла до Катині, де 70 років тому радянські каральні органи розстріляли понад 20 тисяч поляків. Під час заходу на посадку - літак зачепив крилом верхівки дерев, упав у ліс і загорівся. Над летовищем був густий туман. Помилка пілотів - попередня причина катастрофи. Утім, точну версію - мають назвати слідчі, які працюють над уламками літака і чорними скриньками. У катастрофі над Катинню, разом із президентом та першою леді загинула більшість політичної еліти Польщі, науковці та духовенство.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Прибічники Бакієва повернули собі контроль у Джалал Абаді
  Наступний матеріал
  Виверження вулкану в Ісландії коштувало аеропортам та авіакомпаніям більше 1 млрд євро
  Теги: