Виправдання або страти вимагає для себе Брейвік

  Виправдання або страти вимагає для себе норвезький терорист Андерс Брейвік. Про таке він заявив під час чергового судового засідання у Осло. Норвежцю закидають вбивство 77 людей влітку минулого року.

  Максимальний термін ув`язнення, що йому загрожує 21 рік за ґратами підсудний назвав жалюгідним покаранням. А ймовірність примусового лікування у психіатричній клініці - вважає гіршим за смерть. Під час допиту Брейвік зазначив, що є членом "Ордена Тамплієрів" підпільної європейської ультраправої організації. Він розповів, що члени так званого Ордену зустрічалися у Лондоні, а з засновником руху сербським націоналістом він познайомився у Ліберії понад 10 років тому. Обвинувачення ж вважає, що Брейвік діяв самостійно і не вірить у існування описаної ним організації.

  Крістін Бієддан, речниця родин загиблих: "Прокурор намагався об`єднати усі деталі історії, яку розповів Брейвік, але, схоже, у ній забагато взаємовиключних фактів. Схоже, це просто якась фантазія підсудного. Усе, що він розповів, не має жодного сенсу".

  Бйорн Свердроп слідчий комісії 22 липня: "Ми вважаємо, що немає підстав надто довго розглядати мотиви злочину. Важливіше задати питання, чи могли правоохоронці  заздалегідь виявити злочинні плани нападника і запобігти трагедії, і чи достатньо ефективно діяла поліція".

  Попередній матеріал
  У Києві відкрили фотовиставку пам`яті режисера Сергія Параджанова
  Наступний матеріал
  Автомобільна аварія у супермаркеті США
  Теги: