"Всі, хто має ядерну зброю, повинні знайти мужність жити без неї": Обама вшанував пам'ять загиблих у Хіросімі

Американський президент зустрівся з тими, кому вдалося пережити атаку на Хіросіму

В ході історичного візиту Барака Обами до Хіросіми він разом із прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе вшанував пам'ять загиблих під час атомного бомбардування Хіросіми. Зустрівся американський президент і з тими, кому вдалося пережити атаку.

Напередодні цього візиту в Японії заговорили про очікування вибачень за дії США під час Другої світової війни. Однак Обама заявив, що не вибачатиметься.

У Хіросімі візиту американського президента передували антиядерні протести. Мітингарі закликають його заборонити та знищити всю ядерну зброю. Обама під час промови у Хіросімі закликав ніколи не забувати про війну, яка забрала мільйони життів, і зменшити запаси ядерної зброї у світі.

"71 рік тому тут сталися руйнівні бомбардування і світ змінився. Це була демонстрація того, як створена людьми зброя знищує саме людство. Ми прийшли сюди, щоб вшанувати пам'ять всіх загиблих. Ми не повинні недооцінювати здатність людей творити зло. Всі, хто має ядерну зброю, зокрема й США, повинні знайти мужність жити без неї. Ми повинні знайти шляхи мирного, дипломатичного врегулювання конфліктів і рухатися до того, щоб повністю позбутися ядерної зброї", – зазначив президент США.

Нагадаємо, як заявляв Барак Обама напередодні, він на початку свого президентського терміну підписав з Росією договір про скорочення наступальних ядерних озброєнь. Втім, Москва вказує, що не зацікавлена у подальшому зменшенні ядерних потенціалів.

Попередній матеріал
14 українських бійців на Донеччині зазнали поранень через обстріли бойовиків і підрив на міні
Наступний матеріал
У Києві затримали хлопця, який за два дні пограбував 9 жінок

Ми пережили репетицію ядерної війни – Щербак

Обама виступив на захист ядерної угоди з Іраном

Обама: Якщо ядерні матеріалі потраплять до терористів, вони використають їх як зброю масового ураження

Порошенко вимагає від міжнародної спільноти не допустити розміщення в Криму ядерної зброї

Порошенко у Вашингтоні закликав запровадити ефективні гарантії для "неядерних" країн

5 канал - трансляція наживо