Врятувати США від економічного краху може лише компроміс

  Президент Сполучених Штатів Барак Обама накладе вето на запропонований республіканцями законопроект про збільшення допустимого розміру державного боргу. Про це повідомляють у Білому домі. Тож врятувати США від економічного краху може лише компроміс. Якщо прописаний в законі ліміт урядових позик не розширять до 2-го серпня -державу спіткає дефолт.

  План, за яким розмір допустимого боргу США розширюється на один трильйон доларів і, приблизно, на таку ж суму скорочуються бюджетні витрати, запропонував спікер Палати представників і один із лідерів республіканців - Джон Бейнер. Президент США Барак Обама, зі свого боку, неодноразово заявляв, що погодиться на скорочення витрат лише за умови одночасного збільшення деяких податків. За рахунок них президент Обама та Демократична партія планують зберегти низку соціальних програм.

  Джей Карні, речник Білого дому: "Президент чітко пояснив свою позицію і зазначив, що зможе підписати лише компромісний документ. Нам потрібен такий законопроект, який задовольнить усіх. Він має бути підтриманий обома палатами Конгресу та не суперечити переконанням глави держави".

  Загальний борг США другого серпня сягне максимально дозволеного законодавством країни розміру у чотирнадцять цілих і три десятих трильйони доларів. Більшість із цих грошей різні урядові структури позичили одна в одної. Проте значну частину коштів уряд США заборгував пенсійним фондам, комерційним банкам, приватним інвесторам та іншим державам. Так майже кожен десятий долар - США позичили в Китаю.

  Стен Стовалл, економічний експерт: "Якщо уряд США не зможе розраховуватися з боргами - наслідки навіть складно передбачити. Постраждає багато організацій, держав та окремих громадян. Місяць тому не було й думки, що вирішення питання зі збільшенням ліміту урядових позик настільки затягнеться. Більшість експертів упевнені - політики все таки зможуть домовитися в останній момент. Але якість такої угоди через поспіх може бути низькою".

  Упродовж багатьох років США витрачають більше грошей, ніж отримує бюджет. Цьогоріч дефіцит головного кошторису країни склав півтора трильйона доларів. Торік Конгрес без значного обговорення щоразу збільшував розмір допустимого боргу. Тепер через політичні чвари між демократами та республіканцями країна опинилася перед реальною загрозою дефолту.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Норвезька поліція евакуює людей із центрального вокзалу Осло
  Наступний матеріал
  Два будинки трипільської доби розкопали на Черкащині
  Теги: